Дневни архиви: 19/11/2017

Во мода се враќаат предимензионираните чанти

Огромните, предимензионирани чанти се враќаат на модната сцена и ќе бидат „маст хев“ во сезоната на потопли денови. Судејќи според пролетните колекции 2018 на луксузните модни марки кои неодамна се случуваа на модните недели во Њујорк, Милано, Париз и Лондон, ...

Повеќе »

15 нови шалчиња од Зара и 15 идеи како да ги носите

Шалчињата се неизбежен моден додаток за време на студениот период, и не само што имаат практична причини, служат и за надополнување на стилот, а честопати знаат да бидат и центар на вниманието. Во зимската колекција шпанската модна марка Зара ни ...

Повеќе »

Совршен гулаш по оригинален унгарски рецепт

Размислувате за совршен неделен ручек? Еве една идеја – дегустирајте го унгарскиот гулаш кој со својот извонреден вкус (и мирис) никога не остава рамнодушен. Потребни состојки: 750 грама свинска кртина 100 грама свинска маст 150 грама кромид 20 грама лук ...

Повеќе »

MANGO има супер чизмички од плиш

Црната боја „оди“ со се, а плишот секогаш не одвојува од толпата. Со висина до глуждовите, овие црни плишани чизмички од Манго ќе ги носиме со задоволство во текот на студените денови. Одлични се и за деловна атмосфера, со оглед ...

Повеќе »

Модели на спортски чизмички од Tom Tailor

Модната марка Tom Tailor оваа сезона акцентот го става на удобноста, форсирајќи модели на чизми, поточно чизми-патики, кои би можеле да ги носиме од утро до вечер. Освен што се удобни и практични, моделите се многу топли па со тоа се ...

Повеќе »

Убавицата од Индија Мануши Чилар е новата Мис на светот

20-годишната студентка по медицина, Мануши Чилар, е новата Мис на светот. Финалето на светскиот избор за убавина се одржа во Кина. На финалето одржаво во Санја Сити Арената, круната за мис на светот годинава ја освои индијската убавица Мануши Чилар. ...

Повеќе »

Збогум, Азедин Алаја

Модниот дизајнер Азедин Алаја засекогаш ќе остане запаметен како голем уметник со порака. Во 77-та година од животот почина Азедин Алаја, дизајнерот со туниско потекло, чии женствени и префинети креации ги обожаваат жените ширум светот. Беше еден од ретките дизајнери ...

Повеќе »

Македoнски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

  ▪ Започнува регистрација за највозбудливата потрага во Македонија – потрагата по новиот iPhone X ▪ Потрагата е закажана за 26.11.2017 година, во 11 часот, на Плоштад Македонија, Скопје Македонски Телеком го објавува почетокот на највозбудливата и најголемата потрага по ...

Повеќе »