Дневни архиви: 21/11/2017

Топ 5 намирници во борба против настинките и грипот

Во студените денови кога царува грипот најважно е да го подигнеме имунитетот, а тоа лесно може да се направи со конзумирање на одредена храна и пијалоци. РИБА Сите видови на мрсна риба содржат масни киселини кои го подигнуваат имунитетот и ...

Повеќе »

Солена торта со сирење и шунка

Оваа солена торта може да ја послужите како предјадење, но толку е богата што секако може да биде и главна вечера или ручек. Потребно време за подготовка е околу 40-на минути. Потребни намирници 400 грама лиснато тесто 100 грама путер 10-на ...

Повеќе »

Дотерани со стил: Модни додатоци од зимската колекција на MANGO

Декемвриската празнична сезона е пред нас, па време е да почнеме да размислуваме – ако не за ново парче гардероба – сигурно за нов моден додаток кој ќе го освежи модниот изглед. Во новата колекција на Манго модните додатоци се ...

Повеќе »

Започнаа пред-нарачките на Huawei Mate 10 Pro

Потрошувачите можат да го бараат и да го добијат првиот врвен модел на Huawei во Нептун, непосредно пред официјалниот почеток на продажбата во Македонија Почнувајќи од вчера започнува пред-нарачката на главниот уред од новата серија Mate – Huawei Mate 10 ...

Повеќе »

7 фустанчиња со точки од популарните „хај стрит“ брендови

Трендовските фустанчиња со точки ги наоѓаме во есенските и зимските колекции на популарните луксузни модни марки, но и по пристапна цена во понудата на хај-стрит брендовите. Елегантни модели со точки ќе најдете во Манго, додека младешки модели на преклоп има ...

Повеќе »

20 преслатки волнени капчиња од есенските/зимските колекции

Волнените капчиња, најчесто во силна боја, шарени или пак со шарена „топка“ на врвот, остануваат и оваа сезона во мода. Ги наоѓаме во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки, а понудата е прилично широка – од пастелни нијанси до ...

Повеќе »

Интервју со Џиjан Емин: Се уште сум на прва борбена линија 

 Би препорачал на публиката  да се опушти и да ужива во она што сме  го подготвиле за нив со надеж дека ќе им се допадне. Ве чекаме на Neuland Sensorium, порачува Џијан Емин. П: На 25ти ноември ќе се одржи несекојдневниот Neuland ...

Повеќе »

Потврдено: Алесандра Аброзио си заминува од Викторија сикрет

Со настапот на големото шоу на Викторија сикрет во Шангај, топ моделот и ангел на ВС, Алесандра Амброзио, го означи своето 17-то појавување на модната писта за оваа модна марка. Но ќе биде ли ова последниот настап на Амброзио за ...

Повеќе »

Моден хороскоп: Според знакот одбери ги твоите хулахопки

ОВЕН Овновите се елегантни и самоуверени, а тоа го изразуваат кога се чувствуваат сигурни во себе. Најчесто бираат да облечат калсични црни хулахопки или пак црвени хулахопки кои би ја истакнале нивната силна енергија. Не експериментираат со боите и кроевите, ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет во топ форма на модната писта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И покрај бројните проблеми со кои организацијата се соочуваше, шоуто на Викторија сикрет се одржа во полн сјај и помпа. Ангелите на Викторија Сикрет во топ форма се појавија на модната сцена. Од екипата отпадна најголемата манекенска ѕвезда Џиџи Хадид, ...

Повеќе »