Дневни архиви: 22/11/2017

Еуролинк осигурување слави 15-годишен јубилеј

Посветени на подобрување на животите на граѓаните и бизнисите во Македонија Денес, Еуролинк Осигурување го слави својот 15-ти роденден. Пред точно 15 години, акционерското друштво Еуролинк осигурување  започна да работи  како green field инвестиција во областа на неживотно осигурување. По ...

Повеќе »

Купете во Телеком онлајн продавницата: Попуст на телефони до 50%

  Македонски Телеком нуди големи попусти на мобилни телефони и бесплатна достава доколку ги купите во редизајнираната Телеком онлајн продавница. Можете да заштедите и до 50% преку едноставна постапка и детално да ги разгледате сите модели на телефони кои ве ...

Повеќе »

Жизел Бундхен не е на врвот, Кендал Џенер е најплатен модел во светот

Откако 15 години последователно топ моделот Жизел Бундхен беше прогласувана за модел со најдобра заработувачка во светот, годинава првото место го зазеде Кендал Џенер со 22 милиони долари годишна заработувачка. Според новата листа на Forbes, Бундхен (која е сега на ...

Повеќе »

12 најпосакувани модни парчиња од Манго за оваа сезона

Есенската и зимската колекција на Манго ни донесоа преубави модели во многу трендовски стил. Во центарот на вниманието се најдоа сукњите и панталоните со ефект на кожа, карираните костуми, будничките од вештачко крзно, но и плишаните чизмички. Зимската колекција на ...

Повеќе »

Превкусно: Тиквички во бешамел сос

Од тиквичките се подготвуваат најразлични вкусни јадења, но овој рецепт навистина не е за пропуштање! Потребни намирници – 3 средно големи тиквички, 150 грама кашкавал (или пак, моцарела), сол, оригано, црн пипер и мирудии по желба, 1 лажица павлака, 2 јајца. ...

Повеќе »

Викендов не го пропуштајте најголемиот шопинг настан во Skopje City Mall!

 Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување и тргнете во акција: незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото наречено ...

Повеќе »

8 туники-фустани од Massimo Dutti

Новата колекција од Massimo Dutti ни носи преубави туники-фустани со ролка или пак без неа, доволно елегантни да ги носиме и на работното место, а премногу практични за да го заокружиме модниот стил само со едно парче гардероба. Мини моделите преубаво ...

Повеќе »

Шопинг лудилото започнува! Каде ќе биде најголемиот Black Friday?

Овој петок, 24.11 се обележува најголемиот светски шопинг празник BLACK FRIDAY, кој веќе прераснува во традиција и на нашиот пазар. Ако ви е познат овој празник сигурно сте слушнале и за вртоглавите попусти кои се задолжително проследени со турканици и ...

Повеќе »

11 модни парчиња во празнична и секси црвена боја од Bershka

Силната црвена боја не асоцира на свечена атмосфера, на новогодишните и божиќните празници, но и на одличен моден избор кога се во прашање забавите. А новата колекција на Бершка ни носи повеќе модни парчиња кои се токму во силна црвена ...

Повеќе »

Чевли и чизми со кристалчиња од новите колекции на MANGO и ZARA

На повеќе модели на чевли и чизми од популарните модни марки Манго и Зара наоѓаме аплицирани кристалчиња во различни големини. Самите кристалчиња ги прават овие модели посвечени и совршени за вечерни излегувања, како и за празничниот новогодишен период исполнет со ...

Повеќе »