Дневни архиви: 23/11/2017

Денови на италијанска кујна со светски познатата готвачка Катерина Чераудо

Дистрикт Бар и Ресторан ќе биде домаќин на неделата на италијанска храна     Израсната на семејната фарма со традиција од 16-тиот век, опкружена со винови насади и маслинови градини, дипломиран енолог на Универзитетот во Пиза и искуство во ресторани ...

Повеќе »

TIP OF THE WEEK® –  македонскиот бренд на чекор до читателите од целиот свет

Првaта македонска книга на Kickstarter   Кампањата за финансирање на интернационалното издание на книгата TIP OF THE WEEK® вчера официјално беше лансирана на „crowdfunding“ платформата Kickstarter. Тимот кој што интензивно работи на кампањата периодов има за цел да собере 8.000 ...

Повеќе »

Пазари, греби, добиј!: Новогодишна наградна игра во Рамстор мол

  За време на претстојните празници и зимскиот период обвиткајте се со една од 111. награди од „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол. Најновото изненадување на Рамстор мол ќе го исполни центарот со среќа и новогодишно расположение. Наградната игра „Пазари, ...

Повеќе »

Листа на желби: Најпосакуваниот „парти“ фустан од Зара

Зара повторно има хит модно парче. Станува збор за фустанот дизајниран за забави и свечености, а особено е прикладен за новогодишните празници. Во металик нијанса, со светки, овој фустан од Зара е најбараното модно парче од зимската колекција. Провокативен и ...

Повеќе »

СЕДУМ ПРСТЕНИ вредни 150 000 денари исплатени во Државна лотарија на Македонија

Христијан Конески од Прилеп е среќниот добитник на 150 000 денари од најновиот инстант лоз Дијамант на Државна лотарија на Македонија. Додека шетал со неговите пријатели, на улица нашол 100 денари со кој решил повторно да ја предизвика среќата. Го ...

Повеќе »