Дневни архиви: 24/11/2017

Black Friday во продавниците „Крш“

Попустите Black Friday се актуелни и во продавниците КРШ. Од 24 до 26 ноември Крш ви нуди големи попусти на целиот асортиман од најголемите светски брендови со 20% намалување и намалување до 70% на одредени артикли! Дополнително, може да изберете ...

Повеќе »

Невиден интерес за Black Friday во Skopje City Mall

Денес во Skopje City Mall започна најголемиот шопинг настан – Black Friday&Wekeend. Уште од раните утрински часови трговскиот центар се наполни со посетители нестрпливи први да дојдат до намалените производи и да си купат по нешто на попуст. Доколку не ...

Повеќе »

Меѓународно наградувани дизајнерски креации од Завар Дизајн на Skopje Design Week  

  Завар Дизајн ја изложува својата најнова колекција на клуб маси Stones на Skopje Design Week. Колекцијата на мебел се карактеризира со иновативни и уникатни креации, кои со својата визија ја редефинираат формата и ја подигнуваат функционалноста на естетско ниво. ...

Повеќе »

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity нега против стареење на кожата, за поцврст, посвеж и поблескав ефект

Структурата на кожата се менува како старееме: прво се појавуваат фини линии и брчки што со текот на времето се продлабочуваат.  Како што кожата продолжува да старее нејзината  цврстина, сјајот, а подоцна и нејзината еластичност постепено се намалуваат. Губење на ...

Повеќе »

Pull&Bear има супер унисекс колекција

Pull&Bear ни носи интересна колекција наменета и за момчиња и за девојки. Идејата е да се дотераме во младешки дух во иста гардероба со партнерот или пријателот или пак, да имаме можност да си ги менуваме модните парчиња. Најубавото од ...

Повеќе »

Шопинг лудилото Black Friday започнува денеска во Пенти и НББ

Ниски цени од денеска за сите љубители на модата кои сакаат да се дел од урбаната приказна на продавниците Пенти и НББ по повод овогодинешниот Black Friday. Во сите продавници на Пенти низ Македонија, купувачите ќе имаат можност да купат ...

Повеќе »

Подготвени за сезоната на забави? Плисираните сукњи се вистински одговор

Откако пред три години се вратија на модната сцена, од плирианите сукњи сеуште не се заситивме. Присутни се во колекциите на популарните „хај-стрит“ бреднови и оваа сезона се толку убави и свечени што се идеално решение за шик изглед резервиран ...

Повеќе »

Совршени фустани за студените денови, ги има во INSPIRED BY

И понатаму не се откажуваме од фустаните – нашето омилено модно парче кое го резервираме дури и за студените денови. Прекрасна колекција на зимски фустани најдовме во продавницата INSPIRED BY (лоцирана на ул. Златко Шнајдер, број 8, во близина на средното ...

Повеќе »

Искористете ги попустите: Black Friday во продавниците Carter`s

Популарните попусти на сезоната наречени Black Friday ќе може да ги ползувате во продавниците Carter`s. Ве очекуваат намалувања од 20 отсто на новата колекција и дополнителни 20 отсто на веќе намалените производи со 30 отсто попуст. Не размислувајте двапати, вистинско време е ...

Повеќе »

12 здрави намирници после кои нема да бидете гладни

Киселите краставички, јаткастите плодови, јаболката се само еден дел од видовите храна после која нема да посакате друга храна и ситоста ќе трае подолго од вообичаено. Јајца Протеините од јајцата ќе направат да бидете сити до доцниот ручек. Истражувањата покажаа ...

Повеќе »