Дневни архиви: 25/11/2017

Салата со праз, компир и туна

Предлог салата за викенд трпеза. Потребни намирници – 1 кг компир, 2 големи конзерви туна (во парчиња), 1 поголем праз (или два помали), 10-на кисели краставички, 300 грама посен мајонез, сол и црн пипер. Подготовка Измијте го и сварете го ...

Повеќе »

Време е да го откриете Neuland и да бидете ко-креатори на една незаборавна приказна

Најголемата Neuland Sensorium  сцена во Македонија е подготвена. Адреналинот полека се крева, затишје пред бура, возбуда, исчекување. Оние кои беа дел од најголемите летни забави, дел од Skopje Calling, Ohrid Calling, или пак беа на некоја од “Step into the ...

Повеќе »

Свечената колекција од MANGO е задоволство за очите

Одбираме неколку исклучителни модни парчиња од колекцијата од Манго дизајнирана за забави соодветни за декемвриската празнична сезона. Плишот е доминантен материјал, кроевите се женствени, а моделите секако не се резревирани само за една сезона, па инвестицијата во одбрано модно парче ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња од зимската колекција на Zara

Зимската колекција на шпанската модна марка Зара ни носи женствени модни парчиња, палта и сукњи со бисерчиња, блузи и кошули со карнери… и многу шармантни модни додатоци. Оваа зима акцентот е на детаљите – гардеробата е украсена со бисерчиња, со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Оксфордки од GEOX

Барате совршени оксфордки? Најубавите ги има во GEOX. Не треба да ја спомнуваме нивната предност, на сите ни е позната – удобни и погодни за најразлични модни комбинации, совршени за на работното место, пријатни и модерни за вечерни излегувања. Во продолжение, „фрлете“ ...

Повеќе »