Дневни архиви: 26/11/2017

Декемвриска диета: До 7 килограми минус до новогодишните празници

Околку месец пред да се соочиме со празничните богати трпези, пожелно е да се ослободиме од некој килограм повеќе, а диетата може да се повтори и веднаш по празниците карактеристични не само по обилната туку и по често мрсната храна. ...

Повеќе »

Посно: Салата од бел грав

Уживајте во гравот подготвен на поинаков начин. Потребни намирници – 250 грама бел грав, кромид, 50 грама зелена салата, 20 црни маслинки, 3 лажици сечкан свеж магдонос, сок од 1 лимон, сол и црн пипер. Подготовка Измијте ја зелената салата ...

Повеќе »

Топ 10 најпосакувани палта од Mango за есен/зима 2017/2018

Палтата од колекцијата на Манго дизајнирана за постудените денови се одликуваат со трендовски дизајни, квалитетни и пријатни материјали за носење и кроеви кои задоволуваат различни вкусови. Од безвремени, елегантни црни модели кои лесно се вклопуваат во секој стајлинг, до палта ...

Повеќе »

Massimo Dutti ја претстави новата колекција за студените денови

Со едиторијалот City Sights, модната марка Massimo Dutti ја претстави колекцијата дизајнирана за зимскиот период. Плетките, палтата, јакните, џемперите и панталоните се во центарот на колекцијата. Од палетата на бои акцентот е на пастелната розова, белата и црната. Освен гардероба, колкецијата содржи и ...

Повеќе »