Дневни архиви: 28/11/2017

Утревечер во „Станица 26“:Концерт на Рамбо Амадеус и неговиот секстет

Во организација на концертната агенција и продукција „3Гонга“, утревечер, со почеток во 22 часот во ноќниот клуб „Станица 26“ ќе настапи миленикот на скопската публика Рамбо Амадеус, а уште поинтересно е што музичарот доаѓа со својот секстет – Саша Ранковиќ ...

Повеќе »

Топ 10 предимензионирани палта од зимските колекции на популарните марки

Освен што имаат модерен дизајн, предимензионираните палта се многу практични за креирање на модни изгледи во најстудените денови од годината. Најголема предност им е – што под нив може да облечете слоевите гардероба, односно повеќе топли модни парчиња. Од трендовски ...

Повеќе »

Поглед на новата џинс колекција од TOMMY HILFIGER 

Новата колекција Tommy Jeans содржи интересни тексас парчиња и гардероба за „кежуал“ изгледи. Колекцијата за есен/зима 2017 е насловена „The American Alternative“ и претставува омаж на 90-те години. Модните парчиња го отсликуваат бунтовничкиот дух, си поигруваат со боите, поточно со контрастите, и ...

Повеќе »

Новиот iPhone X го освои Максим Јорданоски

▪ На второто и третото место завршија Филип Петрески и Илчо Димитријовски кои беа наградени со iPhone SE ▪ Во највозбудливата и најголемата потрага по iPhone X се вклучија повеќе од 300 натпреварувачи, од кои 87 финалисти трагаа по скриени ...

Повеќе »

На третман за подмладување во Allesandro Makedonija

По успехот кој го доживеа на српскиот пазар Jet Peel револуционерниот и високотехнолошки уред за подмладување на кожата пристигна и во Македонија, во салонот за убавина Allesandro Makedonija. Jet Peel нуди најсовремена технологија базирана на принципите на ракетна технологија. Користи ...

Повеќе »