Дневни архиви: 29/11/2017

Најголемиот ФЕСТИВАЛ ЗА ДЕЦА викендов во Skopje City Mall

 Денес кога сите живееме со брзо темпо и водиме динамичен живот, понекогаш забораваме колку е драгоцено времето поминато со нашите најблиски. Токму од таа причина, Skopje City Mall викендов организира Фестивал за деца, кој ќе ги спои семејствата со многу ...

Повеќе »

Прекрасен италијански посен колач – Панфорте

Дегустирајте посен колач од италијанската традиционална кујна.  Потребни намирници – 150 грама шеќер, 80 грама брашно, 150 грама мед, 200 грама суви смокви, 100 грама печени лешници, 125 грама бланширани бадеми, 100 грама посна црна чоколада, рендана кора од портокал, ...

Повеќе »

Декември е сезона на прослави, разубавете се со свилени трепки во „MISS EN“

Салонот за убавина „MISS EN“ е единствен увозник и застапник за Македонија на 3D свилените трепки „SIEMPRE DIVA“ кои се хит на Балканот.Трепките се изработени од  најквалитетни материјали и оценети со највисоки оцени. 3D свилените трепки се наменети за повеќекратна ...

Повеќе »

BERSHKA има супер „парти“ модни парчиња

За празничната атмосфера модната марка Бершка ни носи убави модни решенија. Од црни макси фустани со класичен крој до трендовски кошули од тантела и сукњички од еко-кожа, BERSHKA пријатно не изненадува со празничната колекција. Први на нашата шопинг листа на желби ...

Повеќе »

Божиќна колекција од H&M (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Магичната атмосфера пристигна во продавниците на модната марка Х&М, а со неа и свечени модни парчиња дизајнирани за божиќните и новогодишните забави. Очекувано црвената боја го зема вниманието – од црвени џемпери до карирани црвени панталони, чизмички и обетки со ...

Повеќе »

Акциски попусти на вашите омилени хулахопки до 3ти декември со Пенти Манија  

Вашата омилена акција – Пенти Манија продолжува до 3ти декември. Љубителите на атрактивни попусти кои ги обожуваат Пенти дезенирани хулахопки може да ги купат со намалени цени до -40%, а почетната цена е од 89 денари. За класичните хулахопки, на ...

Повеќе »