Месечни архиви: декември 2017

Мали чантички со светки за најдолгата ноќ од Mango и од Zara

Малите чантички се најпосакуван моден додаток за новогодишната ноќ, практични се за носење, а многу ефектни на изглед особено кога на нив имаат светки. Преслатки светликави чантички најдовме во Манго и во Зара. Во фотогалеријата погледнете дел од понудата.

Повеќе »

Според „гугл“: 3 најбарани рецепти во 2017 година

Како и секоја година, и оваа, „гугл“ ја лансираше листата на три „најгуглани“ односно најбарани рецепти за јадења. Можеби ќе се изненадите но на високите места не се наоѓаат здравите рецепти, чиа-семките, смутите и сличните органски рецепти, туку на првото ...

Повеќе »

Нова спортска колекција од H&M од рециклирани материјали

H&M лансираше спортска колекција која е дизајнирана од еко материјали. „H&M Conscious activewear“ совршено се надоврзува на плановите на оваа модна марка во иднина целиот асортиман да биде еколошки „освестен“. Новата спортска колекција содржи хеланки, спортски горни делови, маички со ...

Повеќе »

5 алкохолни пијалаци кои се најлоши за вашата кожа

Познато е дека прекумерното конзумирање на алкохол создава црвенило, брчки, дамки, предвремено стареење на кожата и ефект на сува кожа, но некои пијалаци се пострашни за кожата од други пијалаци. Па, доколку празниците не можете да ги поминете без уживање ...

Повеќе »

Новогодишен празничен пудинг

Израдувајте ги најблиските со пудингот со празнична нота и префинет вкус.   Вкусен е, но ќе мора малку да се помачите.  Не станува збор за обичен пудинг, туку за новогодишен, односно божиќен, а рецептот доаѓа од Англија. Потребни ви се 330 ...

Повеќе »

Попусти до -50% во брендираните продавници на FASHION GROUP

Искористете ја празничната сезона за шопинг во продавниците на FASHION GROUP каде се актуелни попустите до дури 50 отсто! Во MANGO, SPF, Celio, F&F, Bata, Geox, Bitsiani, Timberland, Okaidi сега може да пазарувате со попусти до -50%, во Hugo Boss е во тек промоција ...

Повеќе »

Што се јаде за новогодишната ноќ во земјите низ светот

Во поголем дел од светот се прославува Новата година. Иако прославата секаде не се случува во ист ден, обележувањата се слични и обично содржат религиозни елементи и традиционална кујна. Австралија Поголем дел од Австралијанците новогодишните празници ги минуваат со семејствата ...

Повеќе »

Славните откриваат 45 тајни за убавина во 5-минутно видео (ВИДЕО)

Популарни манекенки, глумици и пејачки, за новото издание на Вог ги откриваат своите „бјути“ тајни во 5-минутно видео. Кои козметички производи ги употребуваат, како се грижат за својот изглед, како ја негуваат кожата…, погледнете го видеото со познатите дами меѓу ...

Повеќе »

7 црвени фустанчиња совршени за новогодишната ноќ

Откако значењето на носење на црвена облека за новогодишната ноќ стана популарно, стана и дел од модниот свет. Сепак, без разлика на тоа дали сте суеверни или скептици, фустаните во црвена боја секогаш изгледаат свечено и го привлекуваат вниманието. Па ...

Повеќе »

4 bucket чантички совршени за вечерни излегувања

Класичната мала чантичка која се носи преку рамо може да изгледа премногу сериозно ако сме тргнале на журка, додека пак класичната „плик“ чантичка може да биде незгодна. Најдобро решение за вечерени излегувања се трендовските bucket чанти кои личат на мали ...

Повеќе »