Дневни архиви: 02/12/2017

„Stylish Pets“ – единствена брендирана облека за домашни миленици во Македонија, проверете зашто се најдобри!

Благодарение на сите домашни миленичиња и на сите грижливи сопственици, марката„Stylish Pets“ веќе петта година е кај нас водечка во изработка на облека за домашни миленичиња. А најмногу, благодарение на вештите раце и искусноста на дизајнерите од „Stylish Pets“.  Совршено изработуваат ...

Повеќе »

MANGO и ZARA ги имаат најубавите предимензионирани џемпери

Предимензионираните џемпери се задолжително парче гардероба во студените денови, а предноста им е што се едонставни за носење и комбинирање, а во нив секогаш се чувствуваме удобно и топло. За „кежуал“ изглед ги комбинираме со „скини“ џинс, за на работното ...

Повеќе »

10 модели на бундички од вештачко крзно од зимската колекција на Зара

Бундичките од вештачко крзно продолжуваат да доминираат и во зимската колекција на Зара. За разлика од минатогодишните модели, новите се во силни бои, шарени или пак со животински принт, поточно во тренд се понападни и впечатливи бундички. Погледнете ги најубавите ...

Повеќе »

Најпопуларни лица на Инстаграм за 2017 година

Инстаграм ги објави статистиките во кои се открива кој од славните лица имал најмногу пријатели во годинава која изминува,  а чија фотографија собрала најмногу „лајкови“. И овојпат (втор пат последователно) најмногу пријатели имала Селена Гомес, дури 130 милиони. Веднаш по ...

Повеќе »

Women’secret со новата колекција ни ја носи празничната магија

Преубава, топла, забавна и со дизајни во духот на атмосферата на новогодишните и божиќните празници, новата колекција од Women’secret изобилува со модни парчиња со кои сакаме да се почестиме себеси (или нашите најблиски) овој декември. Во центарот на вниманието се пижамите, ...

Повеќе »