Дневни архиви: 04/12/2017

Винчини постави природни елки во Капитол Мол. Повелете заедно да ги украсиме!

За престојаниот празничен период, Винчини постави декоративни природни елки во Капитол Мол кои го разубавија просторот, а воедно ќе служат и како природни прочистувачи на амбиенталниот воздух во молот. На прекрасните зимзелени дрвца не се поставени новогодишни украси, но наскоро ...

Повеќе »

Кога вагата ни ја покажува вистинската телесна тежина

Бројни студии покажуваат дека секојдневното мерење на вага негативно влијае на самодовербата. Постојат 3 основни правила за мерење кои ќе ни овозможат да бидеме задоволни со своето тело, ако се обидуваме да ослабнеме. Мерете се еднаш неделно Ако се обидувате ...

Повеќе »

Колекција „Барби“ и „Трансформери“ од Original Marines: Купете и добијте подарок!

Весела новост ни доаѓа од Original Marines – достапни во продажба се две прекрасни колекции: „Барби“ (за девојченца) и „Трансформери“ (за момченца). Колекцијата „Барби“ изобилува со модни парчиња во пастелни бои, сина и розова – омилените нијанси на девојченцата. Колекцијата „Трансформери“ ...

Повеќе »

Топ 10 најубави модели на чизми за есен/зима 2017 од MANGO

Манго има одлична понуда на чизми за сезоната есен/зима 2017/18, а ние ги одбравме 10-те наши фаворити. Црвените чизми-чорапи се најтрендовското модно парче на сезоната. Сепак, меѓу „бестселерите“ се најдоа и други модели, особено чизмите со висина над колениците. Во ...

Повеќе »

Џенифер Лопез – заштитно лице на новата кампања на GUESS

Заштитно лице за кампамњата GUESS JEANS за сезоната пролет/лето 2018 година ќе биде пејачката Џенифер Лопез. „Кога Пол Марчијано ме побара да ми каже да бидам нова GUESS девојка бев многу почестена и возбудена што ќе станам дел од овој бренд ...

Повеќе »

Британската фанк сензација The Haggis Horns во Скопје

Во среда, на 6 декември, со почеток во 22 часот, во ноќниот клуб „Станица 26“, концертната агенција и продукција „3Гонга“ ви претставува Градска Сесија со „The Haggis Horns“, фанк сензацијата од Велика Британија. Овие седум екстравагантни обучени џез музичари во ...

Повеќе »

10 модни изгледи за специјални пригоди од H&M

H&M со новата колекција ни нуди свечени модни изгледи за празничниот период. Новиот тренд водич од H&M е насловен Make an Entrance. Од светкави модни парчиња, свилени фустани и елегантни комбинезонки до плисирани сукњи и буднички од вештачко крзно – ...

Повеќе »