Дневни архиви: 05/12/2017

Stradivarius зима 2017: Зелената боја пред се!

Модната марка Stradivarius ни предлага празничната сезона да ја поминеме во џемперчиња, палта, фустани и кошули во зелена нијанса. Зелената боја е насекаде во новата колекција на Stradivarius. А моделите се топли, пријатни за носење и со трендовски дизајн. Во продолжение погледнете ...

Повеќе »

FASHION GROUP започнува со онлајн продажба на своите брендови

  Како најголема малопродажна групација на компании за текстил во регионот, која ги поседува правата на ексклузивност, франшиза и мастер франшиза за многу светски познати модни брендови, Fashion Group се стреми секогаш да внесе новитети и да обезбеди уникатно искуство ...

Повеќе »

Наши фаворити: Топ 6 плисирани сукњи од Mango и од Zara

Плисираните сукњи ги носиме независно од сезоната. Лесни се за комбинирање и добро „стојат“ на секој тип на градба на телото. Може да ги носите на безброј начини, во секое време од годината, комбинирајќи ги со најразлична гардероба. Оваа сезона ...

Повеќе »

Започна продажбата на Huawei Mate 10 Pro во Македонија

 Паметениот телефон со вештачка интелигенција отсега достапен и на македонскиот пазар  Предводникот од новата Mate серија – Huawei Mate 10 Pro доаѓа официјално од денеска во продажната мрежа на МакедонскиТелеком и Vip, како и во синџирот продавници на Нептун. Моделот ...

Повеќе »

Фото-вест: Ви пренесуваме дел од веселата атмосфера од Фестивалот за деца во Skopje City Mall

Детски џагор, среќни лица, весели насмевки и задоволни родители можеа да се видат викендов на Фестивалот за деца во Skopje City Mall. Тридневната програма исполнета со натпревари, Талент-шоу, работилници, LEGO турнири, PS4 турнири, Dance show и многу други активности, создаде ...

Повеќе »