Дневни архиви: 06/12/2017

Третата генерација на BMW X3 е уште поспортска, технолоки понапредна, но и поудобна од своите предходници.

Возилото кое за прв пат го претстави сегментот на SAV спортски возила со средна големина во 2003 г. – BMW X3, денес во Скопје ја доживеа македонската премиера на својот најнов модел. Увозникот за BMW во Македонија и Косово, компанијата ...

Повеќе »

Имиџ ПР одбележа 15 години од работењето

Со промоција на првата македонска современа бајка „Мистериозното јајце“, Агенцијата за односи со јавност и комуникациски менаџмент Имиџ ПР одбележа 15 години делување на македонскиот пазар. „Мистериозното јајце“ е современа бајка од младиот Оливер Коларевски, кој освен што е автор ...

Повеќе »

Новата колекција од MANGO е преполна со трендовски модни парчиња

Шпанската модна марка Манго ја претатви новата колекција која ги содржи сите актуелни трендови. Хит модни парчиња се авијатичарската кожена јакна со крзненце, бомбер јакната во црвена боја, белите фармерки со висок струк, кожените панталони и црвениот комплет од кошула ...

Повеќе »

Хит на Инстаграм – Палтото од Lidl

На социјалните мрежи моментно е најпопуларно палтото во боја на вишна од Lidl. Интересно е што не станува збор за палто од продавница, туку од супермаркет. Палтото е од колекцијата Esmara x Heidi Klum, а Lidl докажа, и покрај сомневањата, дека потегот со лансирање ...

Повеќе »

Викендов стартува „Скопје Опен 2017“

Брзорастечката снукер заедница во Македонија претстојниов викенд ќе има можност да се насладува со убедливо најинтересниот турнир досега игран во Македонија, насловен како „Скопје Опен 2017“, кој ќе се игра според сите светски стандарди за овој вид натпреварувања.   По ...

Повеќе »

Securicom со нова услуга – отворен Центарот за итни настани

Securicom групацијата е препознатлива по иновативните пакети на услуги за безбеден, чист и функционален простор за деловно работење и живеење. Свесни за тоа дека понекогаш се случуваат непредвидени ситуации и дефекти во нашиот дом или деловна просторија каде е потребна ...

Повеќе »

Зелениот чај и Л-карнитинот се најдобри согорувачи на масти

За согорување на маснотиите, а со тоа и на килограмите, често се препорачуваат двата најпознати согорувачи – Л карнитинот и зелениот чај. Овие познати согорувачи на масти помагаат полесно да дојдете до посакуваната цел – витко тело и рамен стомак. Некои ...

Повеќе »

Топ 3 нови модели на високи чизми

Никогаш не ни е доста од нив, од чизмите со висина над колениците. За нив може сешто да се каже, но тоа што е најважно е дека жените ги обожаваат и се почесто се одлучуваат да ги носат. Добрата вест ...

Повеќе »

Црвен тепих: Што носеа славните на Fashion Awards

Темата на големиот моден настан Fashion Awards кој се одржа во Лондон беше „anything goes“. Тоа можеше да се види на црвениот тепих на кој не беа забележани исфорсирани трендови. Познатите од светот на модата беа облечени во најразлични креации – ...

Повеќе »