Дневни архиви: 07/12/2017

ДАНИЕЛА АДЕМОСКА: Фантастични 4 години на забава и шопинг во Капитол мол

ИНТЕРВЈУ СО ДАНИЕЛА АДЕМОСКА – Менаџер и сопственик на Капитол Мол и Резиденс   Капитол Мол го слави својот 4-ти роденден. Како ќе го прославите? Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Фустан и блуза со точкест дезен од women’secret

Непогрешлив моден избор кога се вечерните излегувања и посебните пригоди во прашање – тоа ни го гарантираат овој фустан и блуза со точкест принт од women’secret. И овојпат women’secret ни понуди софистициран изглед со кој бездруго ќе ги собереме погледите, а ...

Повеќе »

Cybex KOI Crystallized – Нова колекција за безгрижни бебиња и модерни родители (во продажба во „Крш“)

Во продавниците „Крш“ пристигна новата модна колекција посветена на најмалите и секако на нивните родители кои сакаат да останат во трендот со врвната технологија, беспрекорниот дизајн и модниот стил. Станува збор за колекцијата Cybex KOI Crystallized која симболизира кристализираност, смиреност, сила ...

Повеќе »

FASHION GROUP И „ДОБРЕДОЈДЕ“ Macedonia Welcome Centre во кампањата „Со срце за секоја една”

Fashion Group и „Добредојде” Macedonia Welcome Centre се приклучуваат кон глобалната кампања „16 дена активизам против родово-базирано насилство”. Дел од секоја трансакција направена на 09.12.2017 година (сабота) во продавниците на Fashion Group во Skopje City Mall, ќе се искористи за ...

Повеќе »

10 фустанчиња од New Yorker за зимските денови и забави

Германската „хај стрит“ модна марка New Yorker за оваа зима и сезоната на забави нуди различни модели на фустанчиња со долги ракави, но и на „мали црни фустани“ погодни за коктели и дружења со пријателите. Од палетата на бои доминираат нежно ...

Повеќе »

„Луди“ сме по овие елегантни капи од MISS SPICE ACCESSORIES

Еден од клучните модни додатоци за студените денови е капата, но како да ја одбереме вистинската доколку негуваме поелегантен стил? Воопшто, капите се многу впечатлив моден додаток бидејќи целото внимание го насочуваат кон лицето. Затоа добро е да се земат ...

Повеќе »

Фантастични 4 години на забава и шопинг во Капитол мол

Веќе 4 години Капитол мол цели кон креирање на атмосфера која го претвора шопингот во забава и среќа. Овој мол со секој чекор кој го презема го претвора својот топол амбиент во идеално место за сите кои сакаат добри модни ...

Повеќе »

Каде да си купите трендовска „бајкерска“ јакна со вештачко крзно

Трендот на бајкерска јакна со вештачко крзненце е еден од оние трендови кои со задоволство го дочекавме. Откако шветската модна марка Acne Studios го ласнираше моделот на „бајкерска“ јакна насловен „Velocite“, кој и покрај не толку пристапната цена стана вистински хит ...

Повеќе »

Шалчиња од вештачко крзно – задолжителен моден додаток за зима 2017/18

И оваа сезона вештачкото крзно како моден додаток го гледаме насекаде и во најразлични бои. Големите модни куќи овојпат акцентот го ставаат не само на бундичките од вештачко крзно, туку и на шалчињата кои, за волја на вистината, внесуваат гламурна ...

Повеќе »