Дневни архиви: 15/12/2017

5 модели на ниски чизмички од плиш

Плишаните чизмички и на наједноставните модни комбианции ќе им внесат гламур и елеганција. Чизмичките од плиш со висина до глуждовите се еден од најпосакуваните трендови кај обувките. Самиот плиш обезбедува префинетост и топлина, а особено е посакуван во периодот на ...

Повеќе »

Македонскиот бренд Lovecats ексклузивно од денеска во Anabella

Познатиот бренд Lovecats потпишан од модната дизајнерка Ивана Кнез од денеска ексклузивно може да го купите во парфимериите Anabella. Оваа сабота модните зависници може да си купат 2 парчиња Lovecats и со тоа да добијат 30% попуст. Интересна лимитарна едиција ...

Повеќе »

Само за најхрабрите – Neuland Afterparty Vol.1

По Neuland Sensorium, скопјани пред уште едно мултимедијално патување, Neuland Afterparty Vol.1 е тука! Во Синдикат на 16ти декември ќе се случи ново доживување, а со сигурност и изненадување, нова димензија и уште некои нови вкусови. За музичкиот дел ќе ...

Повеќе »

20 најприкладни подароци кои секоја девојка сака да ги најде под божиќната елка

Празничната атмосфера е уште поволшебна благодарение на новогодишната елка и – подароците кои се наоѓаат под неа. Но, што да се подари за Нова година или Божиќ на саканата девојка, жена, мајка или пријателка? Вкусовите ни се разликуваат, па дури ...

Повеќе »

Топ 3 најпродавани женски парфеми во 2017 година

2017 година ги одбројува своите последни денови, а листата на најпродавани парфеми веќе е објавена. Во продолжение, дознајте кои женски парфеми се на првите три места. Топ 3 -Thierry Mugler, Alien Трет најпопуларен, но и најскап парфем, е „Елиен“ кој ...

Повеќе »

Посни колачиња: Панфорте со суви смокви, лешници и бадеми

Прекрасен италијански посен колач кој дава свечена нота на трпезата. Потребни намирници – 150 грама шеќер, 80 грама брашно, 150 грама мед, 200 грама суви смокви, 100 грама печени лешници, 125 грама бланширани бадеми, 100 грама посна црна чоколада, рендана ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чизми со кристали од Bata

За тренд на неделата одбираме три неодоливи чифта чизми со аплицирани кристачиња од Bata. Овие „џиџани“ чизмички може да ги најдете со висина до глуждовите (со висока, но стабилна потпетица), рамни а високи и рамни ниски. Сите три модели имаат специфичен, ...

Повеќе »

Како да се намали „одливот на мозоци“ од Македонија: Денес почнува Иновативен камп

Со почеток во 10 часот, денеска во хотелот Холидеј ин – Скопје, ќе се одржи еднодневен „Иновативен камп – натпревар на средношколци во претприемачки вештини“. Натпреварот е во организација на Џуниор Ачивмент Македонија (Junior Achievement Macedonia), кој е дел од ...

Повеќе »