Дневни архиви: 16/12/2017

Cool модни додатоци за зима 2017/18: Качкети, најголем избор има во MISS SPICE ACCESSORIES

Од ретро трендовите кои на голема врата се вратија за сезоната есен/зима 2017 ги издвојуваме карираните костуми, пачворк тексасот, „матрикс“ очилата за сонце и уште еден неодолив тренд во духот на 90.те години – качкетите. Прва која овој тренд го ...

Повеќе »

Уникатно осветлување на новогодишната елка во Скопје Сити мол

Единствена и уникатна можност имаа посетителите на Скопје Сити Мол да видат како изгледа палењето на светилките од Новогодишната елка. Шоуто започна со мјузикл изведен од групата Триангл, Џон Илија Апелгрин и Теа Трајковска, посетителите уживаа во празничната магија и ...

Повеќе »

Ефикасно решение како да се намали сметката за електрична енергија

  Вчера се одржа еднодневен Иновативен камп – натпревар на средношколци во претприемачки вештини во организација на Џуниор Ачивмент Македонија, дел од глобалната мрежа Junior Achievements Worldwide. Програмата во Македонија е поддржана од УСАИД. Натпреварот е дел од програмата за ...

Повеќе »