Дневни архиви: 17/12/2017

За весели празници: Топли чорапчиња со зимски и новогодишни мотиви

Слатка идеја како да ги поминете празниците во домашна атмосфера – со овие топли чорапчиња расположението се поткрева. Доколку размислувате со што да го почестите семејството и најблиските за новогодишните празници, а при тоа да не потрошите „брдо“ пари, овие ...

Повеќе »

8 нови модни изгледи од H&M за новогодишните забави

Модната марка H&M го лансираше новиот тренди водич со кој ни сугерира како да се дотераме за новогодишните забави. Водичот е насловен The Rich New Mix а содржи свежи модни комбинации соодветни за свечени пригоди, но без кичести детаљи. Колекцијата се фокусира ...

Повеќе »

Посни колачиња со морков и индијски оревчиња

Превкусни, здрави и посни, овие колаченца ни доаѓаат од индијската кујна, но брзо го освоија светот. Потребни намирници – 200 грама рендан морков, 300 грама шеќер, 50 грама индијски ореви, 50 грама суво грозје, малку кардама во прав, коцка посен ...

Повеќе »

Bershka има одлични модели на салонки

Основата на секој добар „парти“ изглед се чевлите со висока потпетица. Атрактивни модели на салонки и сандали (пробајте да ги комбинирате со плишани чорапи) најдовме во зимската колекција на Bershka. За секого по нешто – од модели во силна црвена боја ...

Повеќе »

Топ 10 најбарани фустани од MANGO

Во предновогодишниот период побарувањето на фустани е поголемо, а шпанската модна марка Манго има широка понуда и разновидни модели на фустани од колекцијата зима 2017/18. Од мини до миди и макси модели, од класични црни фустани со додатоци од тантела, ...

Повеќе »