Месечни архиви: јануари 2018

Академијата за Маркетинг и ПР на Creative Hub со успешни и докажани експерти од областа

Домашни, докажани и успешни експерти во полето на маркетингот и ПР-от ќе бидат предавачи на Академијата за Маркетинг и ПР на Creative Hub, која почнува со работа на 15 февруари. Академијата по многу нешта се разликува од она што во ...

Повеќе »

10 пролетни фустанчиња од H&M кои заслужуваат внимание

Модниот гигант Х&М секогаш во новите понуди ги става фустанчињата на прво место. За Х&М е веќе традиција во секоја колекција да лансираат најмалку по 20-на фустани, а барем два – три од нив за многу брзо време стануваат хит ...

Повеќе »

Необична апликација која ќе ве натера да одите на вежбање

Колку сте упорни кога ќе одлучите да одите во теретана? Доколку имате проблем со стимулација, проверете што ви нуди апликацијата Abusive Gym Reminder.   Немојте да се зачудите доколку апликацијата ве навредува, тоа е само начин да бидете мотивирани. Се повеќе корисници ...

Повеќе »

Здрава идеја за појадок: Пудинг од чиа

Пудингот е десерт на кој никој не останува рамнодушен. Ако уште имате и рецепт за здрав пудинг без дополнителни шеќери и конзерванси, тогаш задоволството е уште поголемо. Дегустирајте го вкусниот чоколаден чиа пудинг кој брзо и едноставно се подготвува. Состојки – ...

Повеќе »

Црвениот тепих на Греми наградите: Модните моменти на вечерта

Обично на доделувањето на Греми наградите очекуваме невообичаени модни изгледи и позабавни решенија, но годинава ѕвездите се одлучија за поедноставни и елегантни креации кои всушност би се вклопиле во атмосферата на било-кој друг значаен настан. Неутралните бои доминираа на црвениот ...

Повеќе »

Tommy x Gigi колекција пролет/лето 2018

Супермоделот Џиџи Хадид повторно соработува со Томи Хилфигер за колекцијата пролет/лето 2018. Ова е четврта соработка на моделот и модниот дизајнер. Вообичаено, Џиџи се појавува како лице во рекламната кампања. Разиграната колекција за потоплите денови содржи спортски модни парчиња совршени ...

Повеќе »

Алесандра Амброзио ја претставува новата колекција од Swarovski

Популарната марка за накит ја најави соработката со моделот Алесандра Амброзио која е нов амбасадор на Swarovski. Австриската компанија и бразилската убавица ја објавија првата рекламна кампања за пролетната колекција на накит насловена ‘Rainbow Paradise’. Акцентот е на тропска тема, а накитот ...

Повеќе »

Најдобриот мотивациски говорник за менаџмент на Балканот, доаѓа во Скопје

Асоцијацијата на менаџери на Македонија (АММ) за прв пат го носи во Скопје, Дарко Мирковиќ, најдобриот мотивациски говорник за менаџмент на Балканот. Дарко Мирковиќ има фасцинантна биографија, а накратко, на јавноста и е познат како мотивациски говорник претприемач, консултант и ...

Повеќе »

Вистини и митови за кафеавиот шеќер

  Дали знаете кога пазарите што точно купувате? Дали се интересирате за содржината на секој производ или само махинало го одбирате она кое ви се допаѓа? Брзото темпо на живеење и немањето доволно слободно време за подготвување на оброци често ...

Повеќе »

40 дена невестински Драма моменти

Најубавиот момент во животот е кога ќе ве побараат за жена. Од наредниот ден првото нешто што ќе ви дојде на ум е венчалниот фустан и гардеробата за вашите деверици за да во целост го направите тој ден магичен. Драма ...

Повеќе »