Дневни архиви: 03/01/2018

Новото истражување тврди дека мастите се клучни за подолг живот

Списанието „Lancet“ ги објави резултатите од истражувањето кое вклучило 135.000 возрасни лица од различни страни на светот, кое тврди дека луѓето кои ги исфрлиле мастите од исхраната живеат покусо од оние кои конзумираат кашкавал, сирења, путер и месо. Додека до ...

Повеќе »

„Најгуглана“ диета за 2017 година, се согласуваме и најефикасна е

Од бројните нови диети кои се појавуваат од нутриционистите, за една се крена најголема „врева“ во изминатата година, а судејќи според резултатите кои ги дава – оваа диета ќе остане доминантна и во 2018 година. Претпоставуваме сте пробале најразлични диети, ...

Повеќе »

Нови, свежи изгледи од &Other Stories за зимската сезона

Модната марка &Other Stories го лансираше новиот тренди водич насловен Everyday Heroes презентирајќи ни модни изгледи за сезоната на студените денови. Ролките се предимензионирани но со куса должина и асиметрична форма за да ја оркиваат кошулата која се носи под нив, ...

Повеќе »

Најголемите свадбени трендови за 2018 година – од декорации до детали и материјали

Секоја нова година си носи и нови свадбени трендови кои ги инспирираат младенците за тоа како да ја организираат нивната свадба. Годинава главните трендови се доминацијата на зелената боја, амбиент за прослава кво рустикален стил или пак, свадба организирана во ...

Повеќе »