Дневни архиви: 04/01/2018

Бадникова погача со паричка

Дегустирајте ја превкусната бадникова погача со урда во која би можеле да ставите паричка. Од намирници потребно е: За тестото – 500 гр брашно, 2 лажички сол, 1 квасец, 2 јајца, 1 мало лажиче шеќер, 100 мл. вода, 200 мл. млеко, ...

Повеќе »

Брза и ефикасна – Зимска диета со тиква

Нутритивните вредности на тиквата се добро познати, оваа кралица меѓу есенскиот/зимскиот зеленчук е богата со бета-каротин, одличен антиоксиданс е, го зајакнува имунолошкиот систем, а содржи само 35 калории во сто грама што ја прави идеална за секоја диета. Со оваа ...

Повеќе »

7 модни комбинации: Како да носите еден ист „мал црн фустан“ во јануари

Претпразнични прослави, но и пријатни вечерни излегувања во јануари…Еден мал црн фустан може да ве „спаси“ од сите ситуации, да изгледате модерно дотерани, ако го искомбинирате со правилни парчиња. Еве како за седум различни пригоди да носите ист мал црн ...

Повеќе »

5 трикови да изгледате послаби

Ако сте „заработиле“ по некој килограм плус за време на празниците, не грижете се, додека не ги „симнете“ килограмите може со добар избор на облека да изгледате повитки. Високи потпетици Основен „трик“ кој визуелно ги издолжува нозете и моментно ќе ...

Повеќе »

10 модели во пастелни нијанси од зимската колекција на MANGO

Зимските колекции годинава ни донесоа две свежи новости – цветен принт кој често се појавува на модните парчиња и кој зрачи со романтичност, и ткаенини во нежни пастелни бои. Од нежните тонови во нијасна на лаванда, која е всушност и ...

Повеќе »