Дневни архиви: 12/01/2018

Четкар за првпат ќе настапи со септет од познати македонски музичари во Станица 26

Концертната агенција и продукција „3Гонга“ Ве поканува на концертна свирка (Градска сесија бр.8) на македонскиот џез и фанк гитарист Владимир Василевски – Четкар на 17 јануари со почеток во 21.30 часот во ноќниот клуб „Станица 26“. Музичарот за првпат ќе ...

Повеќе »

Совршена паста со бело месо, тиквички и слатка павлака

  Италијански рецепт кој не остава никого рамнодушен на фантастичниот вкус. Потребни состојки – 400 грама тестенини, 500 грама бело месо, 250 мл слатка павлака, 2 тиквички, 3-4 моркови, ситно сечкан лук, малку маслиново масло, морска сол о црн пипер. ...

Повеќе »

Отворен повик за студирање на постдипломските студии на Меѓународната бизнис академија на Економски факултет – Љубљана, во Скопје

Можност за успешно искачување кон врвот во вашата професионална кариера! Пред еден месец Државниот Економски факултет – Љубљана при Универзитетот на Словенија, преку својот Регионален центар во Скопје, го отвори уписот на постдипломски студии на Меѓународната бизнис академија (IBA – ...

Повеќе »

Хит палто од Mango

Сивото волнено палто од Манго со ремен кој го нагласува струкот е уште едно модно парче од шпанската модна марка по кое зимава „збудалеа“ девојките позирајќи облечени во него на социјалните мрежи. Женственото палто со миди должина е „бестселер“ во ...

Повеќе »

Нов коректор од M.A.C кој едвај го чекаме во продажба

Козметичката куќа M.A.C го најави лансирањето на нов коректор кој со текстурата се надополнува на популарната течна пудра Waterweight Foundation. Waterweight Concealer, како што објаснуваат од M.A.C., е коректор со лесна текстура што и овозможува на кожата да диши, а служи ...

Повеќе »

Нова мини колекција од H&M за макси задоволство

H&M ја најавува пролетта со мини колекција која содржи 15-на модни парчиња. Посебно внимание привлекуваат кошулите со етно мотиви и везени цветови, додека коженото мантилче во кафена боја е наш фаворит за сезоната. Џемперите пак, се предимензионрани, костумите со риги ...

Повеќе »

Интервју со Матс Виландер

Да го стартуваме интервјуто со приказната за Енди Мареј, кој очигледно се здоби со големи повреди- Сакам да Ве прашам поради повредата со која тој се здоби и со изјавите дека е неопходна операција , кој совет би му го ...

Повеќе »