Дневни архиви: 13/01/2018

Со почетна цена од 50 евра, Ана Дело Русо ги распродава своите луксузни модни парчиња

Италијанската модна новинарка, соработничка на списанието „Вог“, но и една од најфотографираните жени во светот позната по извонредниот стил и луксузните модни парчиња кои ги носи, одлучи да распродаде дел од својата гардероба. Дело Русо е „сопственичка“ на над 4 ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чизми од Geox во две нијанси

За тренд на неделата ги одбираме кратките кожени чизмички од Geox кои се достапни во продажба во две нијанси, погодни за различни модни комбинации – црни и кафени. Чизмите имаат висока, но дебела и стабилна потпетица, па се погодни за носење ...

Повеќе »

Добродојдовте во виртуелната реалност

Транспарентноста на компаниите  е најголемото очекување од корисниците во денешно време. Токму затоа со цел да покаже уште поголема отвореност и да ги приближи своите услуги до корисниците компанијата Инбох креираше иновативна веб страна http://www.inbox.com.mk/ , каде секој посетител преку ...

Повеќе »