Дневни архиви: 01/02/2018

Пријавувањето за 6-та Авицена Женска трка е отворено!

 Денес, 01.02.2018, официјално се отвора пријавувањето за Авицена Женската трка 2018. 6-та трка ќе се одржи во недела, 1-ви април и ќе стартува во 10.00 часот. Минатата година околу 1.500 натпреварувачки трчаа во Градски парк додатно зацврстувајќи ја Авицена Женската ...

Повеќе »

Топ 5 чаеви – сојузници во секоја диета

Во обидите да симнеме неколку килограми речиси и забораваме дека наместо во ригорозните диети, помошта може да ја најдеме во „мајката природа“. Чаевите кои најчесто ги користиме повремено, кога се чувствуваме болни или настинати, можат да ни помогнат и во ...

Повеќе »

Листа на желби: Плисираната сукња од H&M

Од зимската колекција на Х&М вистинска ѕвезда на Инстаграм е плисираната црно-бела сукња. Оваа недела ја ставаме прва на нашата шопинг листа. Сукњата предизвика внимание кај модните блогерки кои ја облекоа и позираа во неа, а добрата вест е дека ...

Повеќе »

Девојките на раскрсниците повикаа на шопинг – Last Minute Sale со попусти до 70%

Раскрсницата и црвено светло, а сликата е разубавена со појавата на четири девојки кои носат интересни табли со текст. Внимание на минувачите беше привлечено и од појавата на девојките, но вистински интерес побуди текстот испишан на таблите: Last minute sale ...

Повеќе »

Ешли Грем ја претстави новата колекција на долна облека за Денот на вљубените

Популарната „плус сајз“манекенка, Ешли Грем, во соработка со марката за долна облека „Addition Elle“ дизајнираше колекција посветена за Денот на вљубените. Колекцијата за долна облека, која е веќе во продажба, е наменета за жени со облини, и како и претходните ...

Повеќе »

Пенелоп Круз: Можев емотивно да се поврзам со семејството Версаче

Ѕвездите на „ American Crime Story: Атентатот на Џани Версаче“’, Пенелоп Круз и Едгар Рамирез ја красат мартовската насловна страница на списанието Town & Country. Фотографирани од Том Мунро, глумците позираат облечени во модни парчиња од новата колекција на Мајкл Корс. Стилистката ...

Повеќе »