Дневни архиви: 02/02/2018

Дизајн на ентериер – работа од соништата за младите креативци

 Дали поседувате извонредно чувство за комбинирање на различни нешта? Дали сте креативни, со уметнички афинитети и сакате вашата кариера да ја развиете во оваа насока? Ако одговорот на овие прашања е ДА, тогаш идеалната работа за вас е во областа ...

Повеќе »

Дојче Телеком е највреден европски телекомуникациски бренд  

Компанијата достигна највисока вредност на брендот во својата историја Дојче Телеком ја одбрани највисоката позиција како највреден телекомуникациски бренд во Европа, по кој следуваат Orange и Vodafone. Според рангирањето на Brand Finance Global 500, компанијата достигна највисока вредност на брендот ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Комплет сукња и јакна од превртена кожа од MANGO

Mango има совршен комплет од мини сукња и јакна за различни пригоди во зависност од тоа дали ќе го комбинираме со кошула и високи потпетици или пак, со блузичка и рамни чевли. Цветниот принт во контрастна бела боја предвреме ни ...

Повеќе »

15 кошула-фустани од пролетните колекции на популарните модни марки

Судејќи според каталозите на популарните „хај-стрит“ модни марки, во пролетните колекции доминираат кошула-фустаните. Едноставни кроеви, најчесто со нагласен струк, кошула-фустаните се најпосакуваното модно парче за потоплите денови. Во понудата има и кошула-фустани со машки крој, но подеднакво и модели кои ...

Повеќе »

H&M спортска колекција: 8 спортски изгледи за тренинг

H&M продолжува да ја збогатува спортската колекција нудејќи нови парчиња погодни за тренинг. Новата колекција насловена 2018 Conscious Sport collection е продолжение на ланската лансирана при крајот на годината, а спортските парчиња се дизајнирани од рециклиран полиестер. За рекламната кампања позира ...

Повеќе »

Разбиваме митови – вистината зад броевите на дното од пакувањето на млекото

Последниве години во медиумите и на социјалните мрежи сретнувавме различни информации за тоа што значат броевите на дното од пакувањето на млекото. Пласираните информации, првенствено низ светските медиуми, и тоа претежно оние кои се ориентирани кон теми поврзани со здравата ...

Повеќе »

Зошто тестирањето на софтвер е една од најважните фази во создавањето на софтверскиот производ

Динамиката која се диктира во денешното работење им наложува на компаниите и индивидуалците поголема агилност во софтверското работење и тестирање на квалитетот на производите кои ги креираат. Во таа насока, тестирањето на софтвер станува задолжителен процес со кој се потврдува ...

Повеќе »