Дневни архиви: 03/02/2018

Изглед на денот: Моника Белучи во црн фустан од Долче и Габана

Моника Белучи повторно се покажа во најдобра форма на премиерата на „Млечниот пат“ која се одржа во Лос Анџелес во средата (31-ви јануари). Италијанската актерка беше облечена во црн фустан со набори, од Долче и Габана, со сирена крој и ...

Повеќе »

Модните парчиња со риги доминираат во пролетните колекции

Ригите остануваат во игра и во сезоната на потоплите денови. Во пролетните колекции на популарните хај-стрит модни марки, модните парчиња со риги се доминантни, а ригите не се вообичаени во бела и сина нијанса, туку се колоритни и со различна ...

Повеќе »

Топ моделот Кендис Свонепул дизајнираше колекција на костими за капење

Ангелот на Викторија сикрет, Кендис Свонепул, стана дизајнерка на костими за капење. Колекцијата е насловена Tropic of C, а акцентот е на тропските мотиви. Костимите за капење дизајнирани од Кендис малку сокриваат, односно отркиваат добар дел од телото и се ...

Повеќе »