Дневни архиви: 04/02/2018

Салеп со цимет- Најздрав борец против грипот и настинките

Кремаст, врел пијалак, оној што се прави од коренот на салеп. Одличен сојузник е во борбата протв грипот и кашлањето. Порано го имаше во таква, чиста форма. Денес пак сè почесто го наоѓаме во други варијанти и добиен од други ...

Повеќе »

Големо враќање на гумичките за коса

Гумичките за коса кои беа хит во 90-те години, годинава се враќаат на голема врата. Благодарение на Баленсиага овој украс на косата некогаш резервиран за „кежуал“ пригоди сега се почесто ќе го гледаме во комбинација со елегантни модни изгледи. Гумичката ...

Повеќе »

Недоливи модни парчиња во пастелни нијанси во пролетната колекција од Mango

Нежните пастелни нијанси, како бледо-розовата и светло-сината, се присутни во пролетната колекција на Манго. Модните парчиња во пастелни бои годинава ги гледаме и во колекциите дизајнирани за постудените денови, но секако се резервирани за пролет и лето. Пастелните нијанси одлично ...

Повеќе »