Дневни архиви: 05/02/2018

Супервкусен и брз ручек: Палачинки со мелено месо

Пригответе ги овие превкусни палачинките полнети со мелено месо и потпечени во рерна. Намирници За тестото – 1 јајце, 2 дл кравјо млеко (полномасно), 2 дл минерална вода, сол, 250 грама пченично брашно. За полнењето – 400 грама мелено месо, ...

Повеќе »

Листа на желби: Чевлите со срценца од Zara, баш се „срцки“!

За денот на вљубените, шпанската модна марка Зара лансираше чевли во розова боја и декорирани на врвот со срциња. Не само што се преслатки, туку и воопшто не се здодевни, па ја освежуваат секоја модна комбинација. Овие романтични чевли ги ...

Повеќе »

3 едноставни работи кои ќе не донесат до целта – фит тело и здрави навики

Со почетокот на секоја нова година си ветуваме дека „од годинава ќе се промениме, или годинава ќе ја почнеме поинаку“, но веќе до месецот март некако забораваме на донесените одлуки. За да почнеме нешто ново или го чекаме понеделник, крајот ...

Повеќе »

Пункт Мебел-модерни софи кои се чистат само со вода

Убаво средениот дом привлекува убави енергии.  Посакуваме да изгледа беспрекорно, да изобилува со шарм и топлина, во него да ни биде убаво, да се релаксираме, да не размислуваме дали нешто ќе се упропасти. Но од друга страна пак мака ни ...

Повеќе »

3 впечатливи модни комбинации од Massimo Dutii во сенф нијанса

Иако 2018 година, според Пантоне, е во знакот на нијансата лаванда (ултра-виолетова), во пролетните колекции на „хај стрит“ модните марки, речиси подеднакво како и во виолетова нијанса, доминираат модните парчиња во бојата на сенфот. Пролетната колекција на Масимо Дути ни ...

Повеќе »

Лицата кои го сменија „дрес кодот“ во уметничкото лизгање

Имаше еден „скандалозен момент“ на Зимските олимписки игри во 1988 година, кој ги промени правилата на женски костуми на натрпеварувањата во уметничко лизгање кои беа класични и прифатливи претходно, во изминатата деценија ипол. Тоа беше кога Катарина Вит, натрпреварувачката од ...

Повеќе »

Тестирани: Топ 6 водоотпорни кармини кои најдолго остануваат на усните

Денот на вљубените се наближува, а секако дека за такви денови размислуваме и за добар кармин кој нема да се размачка кога ќе се бакнуваме со партнерот и нема да се избрише додека пиеме од пијалокот послужен на романтичната вечера. ...

Повеќе »