Дневни архиви: 07/02/2018

„Тиквеш“ и Македонската филхармонија ја официјализираа соработката

Во пресрет на 14. февруари – празникот на лозарите и винарите и денот на вљубените, „Тиквеш“ и Македонската филхармонија подготвија уникатно доживување. Винарската визба „Тиквеш“ и Македонската филхармонија ја официјализираа соработката која произлегува од спојот меѓу врвното вино и врвната музичка ...

Повеќе »

Фотографијата на Кајли Џенер го урна рекордот на „лајкови“ на Инстаграм

Кога се прочу веста за нејзината бременост, јавноста беше шокирана сметајќи дека времето е пред неа, ангажманите се поголеми, а таа одлучи да роди дете. А Кајли Џенер никогаш не ги потврди ниту демантира гласините дека очекува дете, туку само ...

Повеќе »

Околу 200 идни невести одбираа совршена венчаница на шестиот „The Bridal Fashion Night“

„The Bridal Fashion Night“ се одржа вчеравечер во„Скопје Мериот Xотел“ во организација на Моден викенд Скопје. Ревијалниот дел го отвори  „MCouture by Mila Kadriu“ со колекцијата „Spring Bridal 2018“ за која дизајнерката Мила Кадриу вели „Во новата колекција е дефинирана ...

Повеќе »

Поглед на новата Studio колекција од H&M

За сезоната пролет/лето 2018 е дизајнирана колекцијата H&M Studio која содржи ексклузивни модни парчиња. Главна инспирација за колекцијата е јапонскиот минималистички дизајн. Од објавениот „lookbook S/S 2018“ гледаме дека модните парчиња имаат чисти линии, доминираат светлите бои особено на фустаните, туниките се со ...

Повеќе »

ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ДОЛНА ОБЛЕКА: Најзаводливите, романтични парчиња доаѓаат во Women’secret

За овој ден на вљубените, брендот подготви специјална колекција во магични тонови, како црешово црвена и пастелно розова. Ултра женствени, секси парчиња кои овој ден ќе го направат полн со едноставност, деликатност и сензуалност. Она што се издвојува се класичните ...

Повеќе »

Македонските кроасани 4U хит на најголемиот саем за слатки во Германија

Македонската компанија „Жито пром“ годината ја почна со учество на еден од најголемите саеми за слатки во светот ISM кој се одржа во Келн, Германија, а главниот производ со кој се претставија беа кроасаните 4U. Тие може да се најдат ...

Повеќе »

Листа на желби: Бисерната чантичка од Mango

Бисерчињата како аплицирани детаљи на модните додатоци кои станаа модерни овие есен и зима, продолжуваат да доминираат како тренд и во сезоната на потопли денови. Шпанската модна марка Манго во пролетната колекција нуди чантичка од проѕирни бисерчиња. За ова чанта ...

Повеќе »

Прв поглед на пролетната колекција од MANGO

Шпанската модна марка MANGO ја сними пролетната кампања на островот Фуертевентура (Канарски острови) во идилична атмосфера, ангажирајќи ги топ моделите Ана Еверс, Амбер Валета и машкиот модел Ноа Милс, фотографирани од Марио Соренти. За стилот на моделите се погрижи Елоди ...

Повеќе »