Дневни архиви: 08/02/2018

За Денот на вљубените: Вратете ја убавината на традицијата и пратете љубовно писмо од Скопје сити мол

Кампања „Испрати љубов“ по повод Денот на вљубените   Речиси во сите земји низ светот, на 14 февруари се одбележува Денот на вљубените. По тој повод, Скопје сити мол во периодот од 8 до 14 февруари преку кампањата „Испрати љубов“ ...

Повеќе »

Рецепт за репете: Ослич во зеленчук

Пробајте ја рибата ослич на нов начин, зготвена во зеленчук, вкусот ќе ве воодушеви. Намирници – 1 кг поситен компир, сол, 1 кромид, 3 моркови, 250 грама домати, 2 помали тиквици (или 300 грама брокула и карфиол), 3 лажици маслиново ...

Повеќе »

Платинум статус за Скопје Мериот Хотел

Скопје Мериот Хотел го доби сертификатот за платинум статус во однос на грижата и придонесување кон благосостојбата за своите вработени и соработници. Сертификатот и статусот платинум, што е највисоко ниво на создавање поволности, се добива врз основа на оценување на ...

Повеќе »

H&M Divided – Колекција инспирирана од францускиот шик

Новата колекција H&M Divided носи кежуал модни парчиња во француски стил. За оваа пролет, фокусот е на црвената боја, на ригите, цветовите и точките. Од романтични фустани со флорален принт до „скини“ фармерки кои одлично се комбинираат со маичките со порака, ...

Повеќе »

Ѕвездите на AVON во Скопје блеснаа во сјајот на холивудскиот гламур од 20-тите години на минатиот век

Минатиот викенд, во хотелот „Мериот“ се одржа 12. по ред Национална годишна конференција на AVON Македонија. Компанијата веќе со години практикува исклучително креативен и несекојдневен тематски пристап со кој секоја конференција дише со посебен шарм и енергија. Годинава, организаторите одлучија ...

Повеќе »

5 работи кои ви ги упропастуваат фармерките

Џинсот останува наше омилено парче облека и за есенската сезона. Но во зависност од марката, моделот, ткаенината, бојата но и од тоа како ги чувате фармерките, тие можат да траат пократко или многу подолго. 1. Веројатно не сте размислувале дека ...

Повеќе »

Неповторливо AR доживување за корисниците на Македонски Телеком

Искусете ја магијата на AR технологијата – на најдобрата и најсигурна мрежа. Преземете ја апликацијата Telekom AR, скенирајте го кодот од билбордите и ТВ рекламите на Телеком и уживајте Во времиња полни со предизвици, можностите на технологијата ни пружаат ретка прилика ...

Повеќе »

Имате стар мебел од Икеа? Сега чини многу…

Од кога купувате во Икеа? Имате ли старо парче мебел кое е добро сочувано? Старите парчиња мебел од Икеа исклучително се барани меѓу колекционерите и вредат по неколку илјади евра. Столчињата „Clam“ на аукција се продадени за неверојатно  57.000 евра ...

Повеќе »

Охрид го добива својот прв шопинг мол   

На површина од 19.000 м2 започнува со изградба првиот шопинг центар во Охрид – Охрид Мол. Најпознатото туристичко место во Македонија кое привлекува голем број на туристи од државата и од странство, сега дефинитивно ќе биде уште попривлечно, особено за ...

Повеќе »

Уште 8 дена за да инвестирате во својата професионална кариера

Отворен повик за студирање на меѓународни постдипломски студии по Менаџмент и организација на Меѓународната бизнис академија на Економски факултет – Љубљана, во Скопје до 15 февруари 2018 Меѓународната бизнис академија на Економски факултет – Љубљана, во Скопје, ја изведува современата ...

Повеќе »