Дневни архиви: 09/02/2018

Атрактивни и интригантни толкувања на просторот

Престижната ликовна изложба Зимски салон по седумнаесетти пат ќе се отвори на 16ти февруари во Џифте Амам. Преку дефинирање на годинешната тема, Спектрални места изложбата низ мултимедијална композиција суштински пристапува кон различните сензационални толкувања за просторноста која ги носи визуелната ...

Повеќе »

Големо враќање на проѕирните чанти за пролет/лето 2018

Проѕирните чанти од винил, кои ги носевме пред околу десетина години, се враќаат на голема врата оваа пролет, а ќе ги носиме и во летото. Присутни се во пролетните колекции на луксузните модни марки, како и кај „хај-стрит“ брендовите, а ...

Повеќе »

MANGO ја претстави кампањата пролет/лето 2018 и изгледа прекрасно (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата кампања на MANGO за сезона пролет-лето 2018 се фокусира на интимноста, врската меѓу луѓето и повикот кон природата. Моделите Ана Еверс, Амбер Валета и Ноа Милс рефлектираат различни карактери во иста средина, истакнувајќи го чувството на припадност во група. ...

Повеќе »

Љубовната приказна помеѓу Иван и Ана го освојува Капитол мол

Кој ќе му помогне на Иван да го освои срцето на Ана? #КогаИванЈаСретнаАна Во популарниот трговски центар во Скопје, Капитол мол, се роди уште една љубовна приказна. Иван ја сретна Ана и само со уште неколку денови пред Денот на ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Лимитирана линија на чевли од новата колекција на GEOX

Кожените чевли од лимитираната линија од новата колекција на GEOX, достапни во продажба во продавницата GEOX во Скопје Сити мол, се сè она што ни е неопходно за оваа сезона (а секако дека ќе ги носиме и во сезоните пред нас!). Дизајнирани ...

Повеќе »

Неколку занимливости од приватниот живот на Елон Маск: „Животот со Маск не е воопшто лесен“

Основачот на PayPal, а сега веќе и на култната компанија Тесла, бизнисменот и визионер Елон Маск, поседува имот кој се проценува во вредност од 13 милијарди евра. Очигледно ум, пари и шарм на Маск не му недостигаат, иако биографот Ешли ...

Повеќе »

Ангелите на Викторија сикрет позираат за Денот на вљубените

Денот на вљубените е на помалку од една недела до нас, и токму навреме, Викторија сикрет ја објави новата секси кампања посветена на љубовта. Во колекцијата дизајнирана за Денот на вљубените доминираат розовата, црвената и белата боја. За кампањата позираат ...

Повеќе »