Дневни архиви: 18/02/2018

„Кежуал“ изглед на денот: Емили Ратајковски во фенси модна комбинација

Додека е актуелна со фотосесијата и видеото за рекламната кампања на Дона Каран Њујорк, каде позира во долна облека, Емили Ратајковски го привлече вниманието и на њујоршките улици шетајќи во друштво со, за јавноста, непознат маж. 26-годишниот модел и глумица ...

Повеќе »

Косата не прави помлади: Фризури за подмладување

Секоја сезона диктира нов тренд на фризури. И нема ништо лошо во следењето на тие трендови се додека сме свесни за годините кои ги носиме. Во познатата реченица „како ни минуваат годините косата треба да ни станува се покуса, а ...

Повеќе »

Mango има најдобра понуда на весели џемпери и блузи за пролет 2018

Пролетта предвреме ни пристигнува благодарение на шпанската модна марка Mango. Во понудата од новата колекција, најдовме најразлични модели на џемпери и блузи. Од романтични до ретро модели, од силни бои до весели шари, навистина секој може да си го пронајде ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara – Карираните чевли со висока потпетица

Оние кои ги следат модните трендови знаат дека карираното е хит за пролетната сезона, и на гардеробата и на модните додатоци, а Зара ни нуди карирани чевли. Во пролетната колекција на Зара меѓу обувките вистинска ѕвезда се карираните чевли на ...

Повеќе »

Ким Кардашијан ја распродава гардеробата на Ebay

Ким Кардашијан Вест е неуморна, па презема нови работни ангжмани. Овојпат е актуелна аукцијата на нејзината облека која се одвива преку Ebay. Парите од продажбата на облеката на Ким ќе бидат наменети за Детската болница во Лос Анџелес. Понудените модни ...

Повеќе »

Солена торта од макарони и моцарела – за викенд задоволство

Огладнувате на помислата на растопена моцарела во сос од домати? И ние. За овој едноставен рецепт ќе ви биде потребно најмногу половина час, па кој би ја одбил тортата од макарони? Намирници – 500 грама макарони, 200 грама моцарела, 2 јајца, ...

Повеќе »

Љубовниот живот на Тилда Свинтон: Може да се сакаат двајца мажи истовремено!

Кога во 2008 година, британската глумица Тилда Свинтон беше наградена на Оскарите за најдобра споредна улога во филмот „Michael Clayton“, не криеше дека мажот со кој дојде на свеченоста во салата Кодак во Лос Анѓелес не е нејзиниот сопруг, шкотскиот ...

Повеќе »

Како успешно да почнете со диета и да ја издржите, без да се откажете предвреме

Слабеењето е тежок процес, тешко е да се започне со некоја диета и вежбање, тешко е исто така да бидете доследни, но резултатите се она што ќе ја измами насмевката на вашето лице. Ви претставуваме неколку совети кои ќе ви ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (недела): Ден на љубовта за Водолиите и Стрелците, нови стратегии за Близнаците

Еве што велат ѕвездите како ќе се одвива оваа недела (18.02.2018) и како ќе заврши една седмица за хороскопските знаци. Овен: Благодарение на Месечината, крајот на неделата ќе го завршите во знакот на љубовта. Особено пријатни моменти очекувајте во попладневните ...

Повеќе »