Дневни архиви: 25/02/2018

Неделен хороскоп: Промоција за Раковите, супер-вести за Шкорпиите, нова љубов за Рибите

Поставеноста на ѕвездите во неделата пред нас продолжува да им носи среќа на Рибите и на сите водени знаци. Девици, како и Близнаците и Стрелецот ќе мора да бидат трпеливи уште некој период. Дознајте што ѕвездите ви подготвуваат за оваа ...

Повеќе »

Ммм, превкусно – Банана ролат

Пробајте ролат со банана подготвен на единствен начин кој гарантира превкусен десерт. Потребни намирници За тестото – 250 гр мелени ореви, 300 мл бело вино, 200 грама брашно, 2 лажички сода бикарбона, 3 лажици масло. За филот- 2 касички пудинг ...

Повеќе »

Овие шарени кошули од пролетната колекција на DESIGUAL би ги облекле веднаш

Првите пролетни вибрации пристигнаа во мултибренд продавницата „Fashion and Friends“ лоцирана во Скопје Сити мол, а погледот ни го привлекоа шарените кошули од највеселата модна марка DESIGUAL. Сите со посебни принтови и интересни мотиви, уникатни и магични уште од првиот поглед, ...

Повеќе »

Топ 10 карирани сакоа од Mango, Zara и H&M

Во добро сако вреди да се вложи, зашто се наоѓа во секоја ситуација – на работното место е вистински спасител, ама го носиме и со фармерки за полежерни прилики. Карираните сакоа ја предводат и понатаму модната игра. Ги гледаме во ...

Повеќе »