Дневни архиви: 27/02/2018

Андреј Папаз најуспешен моден дизајнер за 2017 година

Уникатниот моден дизајнер и костимограф Андреј Папаз прогласен за најуспешен дизајнер на престижната манифестаија Избираме најуспешни битолчани. Настанот се одржа во организација на традиционалниот Битолски весник, по 19ти пат, во Битола на кој присуство имаше гости од целата држава. „Навистина ...

Повеќе »

Посно ем вкусно: Печени пиперки полнети со грав

Продолжуваме со вкусни а посни рецепти. Овојпат ви предлагаме да зготвите печени пиперки полнети со грав. Потребно е – 500 грама грав, 4 главици кромид, 8 кисели бабури (пиперки) може и од туршија, црн пипер, малку масло. Подготовка Гравот сварете ...

Повеќе »

Избегнете ги секојдневните обврски околу домот со инвестирање во услуги од професионална компанија

Одржувањето и чистењето на домот на многумина од нас ни претставува дополнителна обврска помеѓу големиот број кои ги имаме во текот на неделата. Колку и некогаш да сакаме да посветиме повеќе внимание, немаме доволно време заради динамичното секојдневие и брзото ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и љубовта: Како освојуваат, како флертуваат и како љубат

Како освојуваат хороскопските знаци и како можете да ги освоите? Што може да очекувате од нивниот флерт, а што од бракот со нив? Што никогаш да не правите, за да не ги загубите… Прочитајте што ве советуваат ѕвездите. Овен Освојување: ...

Повеќе »

Улична мода: Италијанките одржаа лекции по стил

За време на Миланската модна недела, модна драма се случуваше на и на модните писти и на улиците – а Италијанките, по неброен пат, покажаа дека елеганцијата е клучна за женственоста. За разлика од уличната модна сцена на Њујорк и ...

Повеќе »

Топ 10 „откачени“ чантички од Mango, Pull&Bear и Zara

Во новите колекции на Mango, Pull&Bear и Zara најдовме чантички со необичен дизајн кој секако заслужуваат големо внимание. Во понудата ќе најдете плетени чантички (во колекцијата на Манго ина Зара), но и чантички во форма на ретро-касети и пакетче пуканки (Pull&Bear). ...

Повеќе »

Хедер Локлир го претапала своето момче – уапсена поради насилство

Глумицата Хедер Локлир, популарна по телевизиските серии „Династија“ и „Мелроуз“ е успасена поради семејно насилство. На полицијата била пријавена од нејзиниот брат. Причината за насилството не е позната, но познато е дека глумицата го претепала своето момче, Крис Хејсер, во ...

Повеќе »

Gentlemen’s Expo: Македонија има публика за настани кои ја негуваат високата естетика

„Божиновски часовници и накит“ се претстави на првиот саем за мажи „Gentlemen’s Expo“ Најпознатиот часовничарски бренд во Македонија „Божиновски часовници и накит“ беше дел од  првото издание на саемот за мажи  „Gentlemen’s Expo“, каде што посетителите преку интерактивни презентации имаа ...

Повеќе »

Кендал Џенер постираше „голи“ фотографии на Инстаграм – реакциите негативни

22-годишниот модел Кендал Џенер на својот Инстаграм профил постираше фотографии на кои позира „угол гола“. Но, фотографиите во црно-бела техника, не и донесоа „аплауз“ од фановите, туку лавина критики. Инаку, фотографиите се направени од прочуената фотографка Саш Самсонова, која соработувала ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (вторник) – Топ знак на денот – Лавот

Овните ќе бидат успешни на работното место, Биковите ќе се соочат со стар проблем, Близнаците се пред потпишување на важен договор,  Раковите ќе ја продолжат потрагата по љубов, додека Лавовите ќе имаат креативен и авантуристички дух. Девиците се повикани да ...

Повеќе »