Месечни архиви: март 2018

Вчеравечер започна Моден викенд Скопје: Погледнете што се случуваше на првиот ден

Модниот викенд за сезоната пролет-лето 2018 го отвори заедничката ревија на Роберт Ивановски поддржан од „Arthurs“ и дизајнерката Евгенија Зафировска вчеравечер во Националната и универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“-Скопје. Дизајнерот Роберт Ивановски за својата најнова колекција „The garden of earthly delights“ ...

Повеќе »

Преслатки велигденски украсувања на ноктите

Ова се идеи за украсување на нокти во знакот на големиот празник Велигден. Преслатки се, а лесно се изведуваат. Декорација – јајца Јајцата се препознатлив симбол на овој празник. За да внесете велигденска магија во вашиот стил, може да нацртате ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Палто со “burberry” принт од MANGO

Од колекцијата пролет/лето 2018 на MANGO, в очи ни „падна“ палтото со “burberry” принт. Внесува свежина во секоја модна комбинација: го носиме со панталони и кошула за деловна атмосфера, со блузичка во силна нијанса за впечатлив „кежуал“ изглед, а во потоплите денови ...

Повеќе »

5 типови на храна со моќни афродизијачки квалитети

Познато е дека одреден тип на храна се употребува за различни медицински цели, за лекување на одредени болести, за да го намали ризикот од рак, за да го подобри расположението, но и за да го зајакне либидото. Еве ги најмноќните ...

Повеќе »

Во Кочани ќе се слави меѓународниот ден на литературата за деца

По повод  меѓународниот ден на литературата за деца, ЈОУ Библиотека„Искра“ од Кочани, на 02-ри април ќе реализира проект програма „Славење на меѓународниот ден на литературата за деца, Другарувањето со книгите ни е песна, Фестивал на децата, книгите и музиката“  со ...

Повеќе »

Направете полнети чоколадни велигденски јајца

Совршен десерт за велигденските празници, а и самата подготовка е многу едноставна. Намирници – 12 чоколадни јајца (може и киндер јајца), 150 грама крем-сирење, 30 грама шеќер во прав, 1 лажица сок од лимон, 1 лажиче ванилин шеќер, 150 грама ...

Повеќе »

Бледо-розови фустанчиња од MANGO совршени за пролетни прослави и венчавки

Во потрага по пролетни фустанчиња, „паднавме“ на нежната бледо-розова нијасна и модерните дизајни кои ги најдовме во пролетната колекција на Манго. Нијансите на фустаните се движат од светла розова до беж боја, односно во палета од популарните „пудрести“ тонови. Од ...

Повеќе »

Модни парчиња од Massimo Dutti за деловна пролет

Модните парчиња од пролетната колекција на Massimo Dutti се соврешени за пролетна, деловна атмосфера. Во колекцијата доминираат костуми во светли нијанси, особено белата и светлосината боја, но тука се и трендовските карирани костуми и широките панталони со риги. На оние со ...

Повеќе »

Pumperzz Of The Fall вечерва во Станица 26

Вечерва, со почеток во 20 часот во ноќниот клуб Станица 26, а во организација на 3Гонга настапува македонскиот бенд „Pumperzz Of The Fall“ во состав Ирена Димовска – вокал, Мортен Џеј – бас и придружен вокал, музички директор Даниел Митревски ...

Повеќе »

Кендал Џенер ги отвори вратите на гардероберот во нејзиниот апартман (ФОТО)

Моделот Кендал Џенер позира пред личниот, огромен гардеробер во нејзиниот апартман во СоХо, во Њујорк, покажувајќи ја облеката. Оваа „фото-акција“ ја има за цел промоцијата на новата соработка меѓу неа и Адидас, а е во рамките на кампањата за новите ...

Повеќе »