Дневни архиви: 02/03/2018

Хороскопските знаци и неверството: Еве кој простува, а кој не!

Како реагираат хороскопските знаци на вашето неверство? Кој простува, а кој никогаш не заборава? Овен – Ако имате изневерено роден/а во знакот на Овен, ќе биде многу тешко да ви прости, бидејќи неговото безгранично его ќе остане долго рането. Долго ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакни од Springfield во пастелни бои

Во Springfield најдовме јакнички во пастелни нијанси кои дефинитивно ни го носат веселото, пролетно расположение во последните денови од студената зима. Секако дека ги носиме и за време на овие дождливи и снежни денови, особено во лежерни комбинации, но со нив ...

Повеќе »

Погледнете ги овие преслатки „висечки“ обетки со реси од PARFOIS

Колекцијата за пролет/лето 2018 од PARFOIS ни донесе преубави модни додатоци со кои ќе го надополниме секој стајлинг и ќе го издвоиме нашиот изглед – како посебен. А меѓу широката понуда, најдовме и трендовски обетки со реси, во портокалова и црна ...

Повеќе »

5 модели од Stradivarius во смарагдно зелена боја

Бојата која ги одмора очите – зелената, е доминантна во пролетната колекција на Stradivarius. Така, оваа модна марка ни нуди повеќе различни модели во смарагдно-зелена нијанса кои со задоволство ќе ги носиме во потоплите денови. Во понудата наоѓаме панталони и бомбер-јакна ...

Повеќе »

Со Еуролинк: Врвно лекување по избор на клиентот во сите приватни здравствени установи без ограничување со една месечна рата бесплатно 

Со семејно приватно здравствено осигурување на Еуролинк – Врвно лекување по избор на клиентот во сите приватни здравствени установи без ограничување со една месечна рата бесплатно  Еуролинк како лидер во приватното здравствено осигурување, на семејствата во Македонија кои сакаат да обезбедат ...

Повеќе »

Пролетни, од мека кожа, издржливи и модерни -10 чанти од Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti, позната по елегантните модели и квалитетните материјали, ни носи пролетна колекција на чанти во препознатливот стил и дух. Од дневни практични „cross-body“ модели до мали чанти за лежерни и формални комбинации, па се до поголеми чанти соодветни ...

Повеќе »

Жан Митрев Клиника одбележа 18 години

Милион и петстотини илјади третирани пациенти и над триесет илјади направени операции на пациенти од цела Европа, се бројките кои ја одбележаа 18 годишнината од Жан Митрев Клиника. Во присуство на вработени, политичка и дипломатска елита, како и пријатели им ...

Повеќе »

Како да ги израдувате саканите со вистинскиот подарок!

Колку повеќе се наближува  празникот 8 ми Март толку поголема станува „маката“ што да им се подари на блиските. Некои едноставно имаат природен талент за осмислување на совршени подароци, додека други, иако имаат добри намери тотално ја промашуваат работата. Можеби ...

Повеќе »

Хит модно парче од Mango: Кафен фустан со бели точки (како од филмот Pretty Woman)

Точкастите фустанчиња ќе бидат хит за оваа пролет и лето. Еден исклучителен модел најдовме во новата колекција на Манго. Женствениот фустан во кафена боја, со бели точки, многу потсетува на фустанот кој го носеше Џулија Робертс во филмот „Убава жена“. ...

Повеќе »

Улична мода: Модните изгледи на парижанките на Париската модна недела

Париската модна недела е во тек, а на улиците дефилираат стиловите на парижанките, сите со заедничко име – француски шик. Во центарот на вниманието се модните парчиња во жолта и црвена боја. Во согласност со студеното време доминираат палтата, но ...

Повеќе »