Дневни архиви: 04/03/2018

Вкусен појадок: Кифлички со сладок компир

Сакате поинакви кифлички, а вкусни за прсти да излижете? Тогаш дегустирајте го овој рецепт. Намирници – 1 чаша млеко (1,8 отсто масленост), 7 грама сув квасец, 3,5 чаши пченично брашно (бело), половина лажичка сол, 2 лажици путер (солен), 2 поголеми слатки ...

Повеќе »

Пролетни алеригии и лекување на природен начин

Пролетта за најголем дел од нас е вистинско задоволство, но сепак оние кои имаат пролетни алергии не се радуваат толку на оваа сезона. Од година в година бројот на луѓето кои страдаат од пролетна алергија се зголумува. Како да си ...

Повеќе »

Розовите панталони од ZARA „растурија“ на Инстаграм

Уште едно модно парче од пролетната колекција на ZARA кое молскавично брзо се продава и доминира на социјалните мрежи. Станува збор за розови панталони со сјаен финиш, со должина до глуждовите, кои може да се комбинираат и во „кежуал“ стил (со ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (недела) – Топ знаци на денот Водолија и Риби

Еве ги предвидувањата на ѕвездите за денешниот ден (недела), 4-ти март, 2018. Најпривилегирани знаци од ѕвездите се Рибите, Водолиите и Ракот. Тежок ден е за Овенот, Биковите полека се стабилизираат и си ја враќаат енергијата, а Близнаците ќе побараат спокојство ...

Повеќе »