Дневни архиви: 05/03/2018

„Фенити фер“ Оскар: Што носеа ѕвездите на забавата по доделувањето на Оскарите

Кога Ноќта на Оскарите формално заврши со доделувањето на наградите, за ѕвездите прославата тукушто започнуваше, традиционално, во организација на уредништвото на списанието „Венити Фер“. Забавата „Венити Фер Оскар Парти“ се случуваше во Wallis Annenberg Center, на Беверли Хилс. Некои од гостите ...

Повеќе »

Diesel презентираше прекрасна “Go with the flaw” романса (ФОТОГАЛЕРИЈА+ ВИДЕО)

  Минатиот септември, Diesel ја претстави кампањата “Go with the flaw”  со која ги инспирираше луѓето да ги прифатат недостатоците во нивните животи и да ја носат несовршеноста со гордост. Општеството постојано се стреми кон совршеност, но таа може да ...

Повеќе »

Топ 9 модни парчиња од MANGO со „голи раменици“

Пролетната колекција на Манго ни носи преубави модни парчиња со трендовски „спуштени раменици“. Никогаш толку секси модни парчиња не сме сретале во една колекција, која навистина изобилува и со прекрасни дизајни и со убави бои. Шпанската модна марка Манго ни ...

Повеќе »

Violeta by MANGO: Пролетни модели за полнички дами

Violeta by MANGO ја претстави пролетната колекција која е дизајнирана за полнички девојки и жени. Кампањата е снимена во Мерида, во Мексико, а колекцијата ја претставуваат моделите Стела Дувал и Малена Соренсен. Модните парчиња носат пролетна свежина, силни бои како ...

Повеќе »

Нискокалорични и превкусни: Лазањи без тестенина

Превкусни, нискокалорични лазањи од италијанската кујна. Потребни намирници – 450 грама мелено месо по желба, 1 лажица маслиново масло, 1 кромид, 3 чешниња лук, 800 грама сечкани домати од конзерва, 3 свежи тиквички, 300 грама меко сирење (рикота), 50 грама пармезан, ...

Повеќе »

Легендарниот американски гитарист Скот Хендерсон во Скопје!

Американскиот џез фјужн и блуз гитарист, Скот Хендерсон (Scott Henderson) најпознат по неговата работа во бендот „Tribal Tech“ на мапата од неговата голема европска турнеја го впиша и Скопје. Па така, во среда на 7 март со почеток во 21 ...

Повеќе »

Оскари 2018: Возбудлива приказна за фустанот на Тифани Хадиш

Ако го чекавте на незаборавни моменти на Оскарите, сигурно погледот ви се задржа на фустанот на Тифани Хадиш со кој се појави на црвениот тепих. Но овој моден изглед на Тифани не се должи само на исклучителноста на креацијата, туку ...

Повеќе »

Награда за „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски на фестивалот во Порто

Фантаспорто фестивалот го почести македонскиот режисер со специјална награда на жирито за неговиот најнов американски филм.     На 38 по ред Меѓународен филмски фестивал Fantasporto во Порто, Португалија, кој се одржа од 20 февруари до 4 март, во Театро ...

Повеќе »

Оскари 2018: Очилата – најпосакуван моден додаток

Поретко гледаме ѕвезди и познати личности да носат очила (за вид), но годинава Ноќта на Оскарите покажаа дека очилата – како моден додаток – се вратија на модната сцена. Наместо со леќи, како што беше најчест случај до сега, глумците ...

Повеќе »

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите со прекрасниот фустан со впечатлив флорален принт, долгите црни ракавици и украсна трака на главата – но, само нејзините најголеми фанови се сетија дека нејзиниот фустан е всушност ...

Повеќе »