Дневни архиви: 06/03/2018

За мерак: Говедско во фета сос

За да го подготвите потребни состојки се – 4 говедски стека, 4 лажици путер, сол, црн пипер, 8 лажици путер, 2 сечкани кромиди, 500 мл неутрална хопла, 160 грама фета сирење здробено на трошки. Подготовка Зачинете ги стековите од двете страни ...

Повеќе »

Диета со компири: Загубете ги килограмите брзо и лесно

Компирот е вкусен и едноставен за подготовка. Спроведувањето на оваа диета не е посебен трошок, а за само пет дена обично се губат три килограми. Со оглед на тоа дека компирот дава чувсто на ситост, лесна е за држење, па ...

Повеќе »

Фустани од ZARA на Ноќта на Оскарите 2018

Во морето од свечени фустани дизајнирани од прочуени модни креатори, изненадуваа девојките облечени во фустани од Зара, распоредени на секој чекор од црвениот тепих. Станува збор за резултат од остварената соработка на модната марка Zara со Академијата. Всушност, сите 500 ...

Повеќе »

Хороскоп за пролет 2018: Што ќе им донесе на хороскопските знаци сезоната на потопли денови

Уште малку до официјалното пристигнување на пролетта, па веројатно сте љубопитни што ова убаво годишно време вам добро ќе ви донесе. Работите нема значајно да се сменат за ОВНОВИТЕ во следните пролетни месеци. За нив, 2018 година е година на битки, ...

Повеќе »

Најубавите плетени чанти од новите колекции на Mango, Zara, Bershka и Pull&Bear

Нема сомнение дека плетените чанти ќе бидат пролетен и летен хит, а тоа се гледа и по нивното форсирање од страна на популарните модни марки. Така, интересни модели на плетени чанти наоѓаме во новите колекции на Mango, Zara, Bershka i Pull&Bear. ...

Повеќе »

На забавата по Оскарите: Топ моделите ги засенија глумиците

На традиционалната забава по Оскарите, во организација на „Венити Фер“, беа поканети бројни познати манекенки, а меѓу нив доминираа ангелите на Викторија сикрет. Во секси, мини или тесни-макси, проѕирни и задовливи креации, популарните модели ги фрлија во сенка ѕвездите. Добра ...

Повеќе »

Со H&M дотерајте се од „глава до пети“ во црвено!

Во пролетната колекција H&M ни нуди повеќе модни изгледи „од глава до пети“ во силна црвена нијанса, најавувајќи ни ја сезоната на страста. Новата колекција содржи – не само модни прчиња во црвена боја – туку и модни додатоци, па дури ...

Повеќе »

Оскари 2018: На Марго Роби и се скинал фустанот од Шанел, па сама го сошила

Една непријатна случка која ја доживеа глумицата Марго Роби за време на Оскарите, помина малку незабележано. Но тоа што не предизвика големо внимание, се должи на вешноста на Роби да ја поправи „штетата“. Имено, украсните ленти кои се наоѓаат на ...

Повеќе »

Новиот смартфон VIVAX Fly V1 е едноставно „Предобар“!

Хрватскиот бренд VIVAX го лансираше својот најнов телефон во Македонија   Хрватскиот бренд VIVAX отвора нови поглавја на пазарот. Денес во Македонија за прв пат може да се најде најновиот VIVAX Fly V1. Како компанија која полека и сигурно напредува ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје, пролет/лето 2018: WHAT FEEDS YOUR IMAGINATION?

Моден викенд Скопје го најавува своето седумнаесетто издание кое ќе се одржува од 30 март до 1 април под слоганот „What feeds your imagination?“. Во нов и необичен амбиент -Националната универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје, изминатиот викенд пред ...

Повеќе »