Дневни архиви: 07/03/2018

Под мотото „Садиме љубов“, волонтерска акција на жените во Пивара Скопје за децата од СОС Детско Село

И оваа година, жените вработени во Пивара Скопје, на автентичен начин, со волонтерска акција, го одбележаа 8 Март – Меѓународниот ден на жената. Во рамките на оваа акција, која се одржа под мотото „Садиме љубов“, жени од сите работни позиции ...

Повеќе »

8-мартовски подароци според вкусовите на хороскопските знаци

На што „се слаби“ жените од одредени хороскопски знаци? Каков подарок би сакале да добијат? Што всушност најмногу би ги израдувало? Проверете што велат ѕвездите за секоја жена од Зодијакот. Овен – Жената Овен ја сака спонтаноста во подарувањето. Со активна ...

Повеќе »

Препораки од експертите: Кармин, сјај или молив за очи?

Сјаен или светкав во пудресто розева, проѕирен со светки или класичен црвен и мат? Изборот на најдобриот производ за неодоливи усни е голем предизвик. Еве кои се препораките од експертите! Дали сте се запрашале како да го создадете тој совршен ...

Повеќе »

Geox колекција чевли за пролет/лето 2018: Фантастичен резултат од соработката со Ернесто Еспозито (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Соработката на Geox со Ернесто Еспозито, еден од најпознатите италијански дизајнери за чевли продолжува и во сезоната пролет/лето 2018 со колекција на елегантни и женствени модели кои се одликуваат со софистицираност и внимание посветено на деталите. Производот на одлична креативна ...

Повеќе »

Заедно во уште една приказна – Еуролинк осигурување организира бесплатна тениска школа за деца

Еуролинк осигурување во рамките на платформата за корпоративно општествена одговорност, ,,Еуролинк – Вашата врска со вистинските вредности”, за првпат оваа година организира Тениска школа за деца на возраст од 6 до 12 години. 30 момчиња и девојчиња оваа пролет ќе ...

Повеќе »

Улична мода – Уште 20 „убиствени“ изгледи од Париската модна недела

Парижанките ни одржаа одлични модни лекции покажувајќи ги актуелните трендови, беспрекорната елеганција и многу инспиративни модни комбинации во текот на неделата на модата во Париз. Што е модерно, што е тренди, што е француски шик, како да комбинираме бои, материјали, ...

Повеќе »

Happy Hours во продавницата МАНГО во ГТЦ за Денот на жената

Да го прославиме Денот на жената заедно со шпанскиот бренд Mango! За сите жени-борци од Mango подготвуваат изненадувања и подароци само во продавницата во ГТЦ. На 6, 7 и 8 март ќе има Happy Hours, попуст од 20% во периодот ...

Повеќе »

Светкава колекција од Ивана Кнез

„Од жена за жени“ е мотото на кампањата на Студио Драма по повод осум години постоење.  Модниот дизајнер Ивана Кнез има за цел да ја зајакне моќта на индивидуализмот на секоја жена во Македонија. „Работам за секоја жена, стојам позади ...

Повеќе »

Пролетни модни комбинации за деловна атмосфера од MANGO

Вработените девојки и жени знаат дека неопходно е да се обнови гардероберот со по некое модно парче соодветно за на работното место, особено при промена на сезоните. Па, пролетта е пред нас, времето се разубавува, веројатно веќе размислувате што да ...

Повеќе »