Дневни архиви: 08/03/2018

Превкусно: Грчка мусака со кремаст горен слој

Постојат различни рецепти за мусака, но грчката мусака е карактеристична по вкусиот кремаст горен слој. Направете муската по оригиален рецепт на грчки начин. Потребни намирици 500 грама мешано мелено месо, 2 модри патлиџани, 3 компири, 3 домати, 1 главица кромид, ...

Повеќе »

Ким Кардашијан и Мадона имаат иста опсесија

Иако на прв поглед изгледаат сосема различно, Мадона и Ким Кардашијан всушност имаат повеќе заеднички особини отколку што мислите. И двете се познати по експериментирањето со својот изглед, имаат афинитет за дијаманти, и двете се препознатливи по провокативните (модни) изјави. ...

Повеќе »

Најубавите модни прчиња со точки ги има во Манго и во Зара

Точките ќе бидат насекаде околу нас оваа пролет/лето. Ваквите комбинации изгледаат многу женствено, а сега се „дозволени“ да ги ноите – „од глава до пети“. Ако сеуште не сте си набавиле фустан со точкаст принт, точкасти панталони и блуза, вистинско ...

Повеќе »

Пробајте го, вреди – Чоколаден сутлијаш

Го сакате сутлијашот? Пробајте го овој превкусен десерт на малку поинаков начин. За да го подготвите чоколадниот сутлијаш од намирници потребно ви е – 1 литар млеко, 150 гр ориз, 1 ванилин шеќер, 6 лажици шеќер, 150 гр темно чоколадо, ...

Повеќе »

Avon за 8 Март ги изненадува жените со маскарата Ultra Volume за раскошни трепки

Заводливиот женски поглед е неизбежно поврзан со раскошните трепки, а козметичката компанија AVON тргнувајќи од таа почетна точка ја креираше маскарата Ultra Volume која придонесува за згуснување и за поголем волумен на трепките. Иновативниот производ веќе е достапен во Македонија ...

Повеќе »

Топ 6 модели на чевли од новата колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti во пролетната колекција ни носи преубави кожени салонки во темна нијанса, совршени за деловни модни комбинации и за посвечени пригоди. Во зависност од стилот, но и од навиките, може да се одлучите за рамни чевли, модели со дискретна ...

Повеќе »

Топ 5 балетанки од новата колекција на Zara

Практични за носење, лесни за движење и комбинирање, балетанките се клучното парче обувки за пролетните денови, особено за „кежуал“ излегувања. Во пролетната колекција на шпанската модна марка Зара најдовме пет модели кои се вредни за внимание. Дизајнерите се обиделе (успешно) ...

Повеќе »

Подготвени за патување со H&M: 5 свежи кежуал изгледи

Кога станува збор за „кежуал“ модни изгледи, модниот гигант H&M постојано ни нуди свежи идеи и одлични инспирации. Модната марка H&M го лансираше новиот тренди водич насловен „Диви во срцето“. Модните парчиња од новата колекција ги презентира моделот Луна Бил. Кампањата е ...

Повеќе »

Џенифер Лопез ги рекламира новите хеланки на секси начин

Таа има речиси 50 години, а нејзиното тело изгледа како на добро „стегната“, згодна 20-годишна девојка. Џенифер Лопез уште еднаш ги освои симпатиите (и воздишките) на своите фанови, постирајќи на својот Инстаграм профил фотографија на позира облечена во спортски градник ...

Повеќе »

10 елегантни модни изгледи од свечената пролетна колекција на MANGO

Пролетната колекција на Манго е наменета за софистираните жени кои сакаат да изгледаат елегантно на престојните пролетни/летни забави, свадби и деловни коктели. Кроевите се женствени, а палетата на бои – прикладно со намената – е смирена и нежна. Доминираат розово ...

Повеќе »