Дневни архиви: 09/03/2018

#SF Модна Приказна на Sara Fashion

Нова пролетна SF колекција на пижами, килоти и маици, за него и за неа, како и нова уникатна линија на дезенирани хулахопки е лансирана во сите продавници на Сара Фешн. Линијата на пижами, килоти и маици можете да ги имате ...

Повеќе »

Шаде ги израдува своите фанови со нова песна (ВИДЕО)

Композиторката и пејачка Шаде ги изненади своите фанови со нова песна насловена Flower of the Universe. Песната е балада и е дел од дизниевиот филм „A Wrinkle in Time“. Инаку, Шаде немаше објавено песна повеќе од седум години, односно од нејзиниот последен ...

Повеќе »

Ирина Шаик без шминка на насловна на Вог

Интересна насловна страница подготви германското издание на Вог. Имено, за насловната позира убавата Русинка, Ирина Шаик, но интересно е тоа што таа не е воопшто нашминкана. За убавиот изглед на топ моделот беше доволна само бела лежерна кошула и тенко ...

Повеќе »

Топ моделот Адриана Лима повторно е сама

Адријана Лима повторно е „сингл“. Иако нејзината врска со Метин Хара, турскиот Њу Ејџ гуру, изгледаше многу силна минатиот ноевмри, кога Лима објави на својот Инстаграм профил: „Точно денес пред 5 месеци ја запознав/избрав својата љубов. Почеток на нов почеток “. ...

Повеќе »

10 пролетни кошули од новата колекција на Massimo Dutti

Пролетните денови се пред нас, времето станува се попријатно, па размислуваме за пролетно средување на гардероберот и обновување на гардеробата со по некое парче облека од актуелните колекции. Оние кои водат сметка за сопстевниот изглед на работното место, веројатно прво ...

Повеќе »

DigiGirlz настан кој поттикнува вклучување на младите девојчиња во ИТ

Светот е подготвен за промена со DigiGirlz Охрабрување на младите за технологијата е една од целите на YouthSpark иницијативата на Мајкрософт. Нивната DigiGirlz програма цели кон тоа да ги поттикне и мотивира младите девојчиња за кодирање, програмирање, иновација во креирање ...

Повеќе »

Колекцијата Timberland Flyroam пролет/лето 2018 е создадена за оние кои сакаат да пешачат

Timberland Flyroam пролет/лето 2018 – бескрајна подвижност!   Колекцијата Flyroam е создадена за оние кои сакаат да пешачат. Овој иновативен дизајн  овозможува лесно движење и чувство на леснотија. Flyroam Go е вистинскиот избор на обувки за освојување на урбаната метропола. ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (петок): Топ знаци на денот – Овен, Стрелец и Лав

Што ни подготвија ѕвездите за денешниот ден, 9-ти март 2018 година. Прочитајте во продолжение. Овен – Ова е период што се фаворизира од ѕвездите во комбинација со поволни планети. Месечината е позитивна, влезот на Меркур во вашиот знак ќе стави сè ...

Повеќе »

Шарлиз Терон во „убиствена“ модна комбинација од Живанши

Во средата, на гостувањето во шоуто на Џими Кимел, 42-годишната глумица Шарлиз Терон пристигна облечена во бела модна комбинација и контрастни – феноменални црни чизми. Белата плисирана сукња и кошула се од есенската колекција 2017 на Живанши. Комбинацијата е освежена ...

Повеќе »

Изглед на денот: Минималистичкиот моден изглед на Меган Маркл

Минималистичкиот моден изглед на Меган Маркл за време на нејзиното патување во Бирмингем доби многу внимание. Она што ја направи толку посебна оваа модната комбинација беше палтото од J Crew. На 8ми март, Маркл и принцот Хари пристигнаа во Бирмингем ...

Повеќе »