Дневни архиви: 10/03/2018

Чантички со тркалезна форма од пролетните колекции на Mango и Zara

Чантичките со необичен дизајн, особено оние со кружен облик, се водечки тренде меѓу модните додатоци за пролет/лето 2018. Различни модели на ваков тип чантички лесно ќе најдете во актуелните колекции на луксузните модни марки, но за пристојна цена и не ...

Повеќе »

Топ 5 модели на „боди“ од новите колекции, кои супер „стојат“ со фармерки!

Ја сакаме едниставноста на „боди“-те и можноста за модни комбинации, а особено убаво изгледаат кога ги носиме со женствени фармерки со видок струк или сукњи со А крој. Иако својата најголема популарноста ја стекнаа уште во 80-те и 90-те години, ...

Повеќе »

Топ 7 чевли украсени со кристалчиња од пролетните колекции на популарните модни марки

Сакате „џиџани“ чевличиња кои ќе ја освежат и најстрогата модна комбинација? Добрата вест е што ги има во пролетните колекции на популарните модни марки. Не станува збор само дека може да ги носиме за секоја посвечена пригода. Овие „згодни“ чевли ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara: Карираните сандали со платформа

Кога станува збор за пролетни чевли, модната марка Зара лансираше чифт кој брзо стана хит на социјалните мрежи. Станува збор за сандалите кои во себе поврзуваат неколку трендови. Со оглед на тоа дека карираните материјали и понатаму се многу модерни, ...

Повеќе »

Нутригенетика – најновиот тренд во нутриционизмот – сега и кај нас, како резултат на соработката меѓу Виталиа и Жан Митрев клиник

Кога два тима докажани во својата област ќе се спојат, неминовно се создава нешто ново, вредно и корисно. Благодарение на соработката помеѓу Виталиа и Жан Митрев клиник, веќе некое време нутриционистите на Виталиа подготвуваат персонализирани планови на исхрана според генетските ...

Повеќе »

Викенд хороскоп – Топ знаци на денот Водолија и Лав

Што ви „скроија“ ѕвездите за овој викенд, сабота (10 март 2018) и недела (11 март 2018). Прочитајте во продолжение. Овен – Мора да се обидете да ги решите ситуациите кои не „одат“ добро. Ќе следува прогресивно подобрување што ќе ви ...

Повеќе »