Дневни архиви: 11/03/2018

Највкусни солени палачинки – Со спанаќ и печурки

Дегустирајте ги првите вкусови на пролетта. Овие солени палачинки се подготвуваат лесно, а превкусни се! Потребни намирници – 1 чаша интегрално брашно, ¼ лажичка сол, 3 јајца, ½ чаша немасно млеко, 2 лажички путер, 1 лажичка маслиново масло, 400 грама сечкани ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Овен, Стрелец и Водолија

Овните се фаворити на ѕвездите за следната недела, Биковите нека се „наострат“ за нова страст, Близнаците – за нова стабилна врска, а Раковите ќе бидат на тест на ѕвездите. За Лавовите – време е да го оторат срцето! Пред Девиците ...

Повеќе »