Дневни архиви: 13/03/2018

Тренд на неделата: Пижами со Mickey и Minnie Mouse од Women’secret

Со убавите денови кои ја најавуваат пролетта, од Women’secret ни пристигна преубава колекција на пижами со славните ликови Мики и Мини Маус. Покрај овие весели ликови, моделите се дополнително украсени со позитивни пораки, трендовски точки или риги. Пријатни се за ...

Повеќе »

Неверојатно богати луѓе кои живеат скромно

Овие луѓе се познати по неверојатното богатство, но подеднакво се славни и по нормалниот живот кој сакаат да го живеат. Дејвид Черетон е професор на универзтетот Стенфорд, но во слободно време вложува во технолошките компании. Неговиот најславен влог бил во ...

Повеќе »

Живи бои, егзотични принтови и трендовски точки во новата колекција на ZARA

Новата колекција на модната марка Зара е насловена „From Paris to Marrakesh“, а изобилува со модни парчиња во силни и живи бои, егзотични принтови и точкести материјали. Моделите се совршени за потоплите денови, лесни и лелеави, од лен и памук, ...

Повеќе »

Ким Кадашијан со провокативна фотографија: Ми треба сончање!

Благодарение на огромниот број на нејзини следбеници на Инстаграм, што и да постира Ким Кардашијан, добива големо внимание. Новата фотографија е провокативна, а пораката од Кардашијан е – „ми треба тен“. Инаку, освен раскошните облини, на фотографијата се гледа дека ...

Повеќе »

Хит модни парчиња од пролетната колекција на Mango кои ги носи и Оливија Палермо!

Најпопуларната актуелна трендсетерка Оливија Палермо, која е инспирација за стилот на многу девојки и жени, со над 5 милиони следбеници на Инстаграм, одбра две модни парчиња од Манго кои со задоволство ги носи. Така, на својот Инстаграм профил таа објави ...

Повеќе »

IHEARTRADIO MUSIC AWARDS, изглед на денот: Хејли Болдвин во стреч комбинезонки

Супермоделот Хејли Болдвин го собра вниманието на црвениот тепих на годинешното доделување на наградите IHeartradio Music Awards. Убавицата беше облечена во тесен комбинезон во светликава-сребрена нијанса, со екстремно длабоко деколте. Креацијата е на Зухаир Мурад. Изгледот е заокружен со соодветни ...

Повеќе »

Калорични се и масни, но овие намирници нема да ве здебелат!

Напротив. Овие намирници ќе ви помогнат во процесот на слабеење. Чоколадата не се препорачува во ниедна диета. Но црната чоколада е добредојдена. Се разбира, во мала количина. За разлика од млечната оваа содржи какао и подолго не држи сити. Кокосот ...

Повеќе »

Пролетта доаѓа со Бикини Мун: Македонска премиера на најновиот филм на Милчо Манчевски

На 22 март со почеток во 20 часот во кино Милениум ќе биде премиерата на „Бикини Мун“, најновиот американски филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски. Филмот продолжува на редовниот репертоар на киното уште истата вечер од 22 часот. Билетите за ...

Повеќе »

Најубавите модни моменти на Живанши и Одри Хепберн

Пријателството на прочуената глумица Одри Хепберн и славниот дизајнер Живанши траееше со децении. Култиниот дизајнер, кој ја основа својата модна куќа во 1952 година, беше познат по елегантните, софистицирани креации и силното влијание врз модната индустрија.  И познато е – ...

Повеќе »

Збогум, Живанши!

Прочуениот француски моден дизајнер, Убер де Живанши, кој го дизајнирше славниот „мал црн фустан“, почина на 92-годишна возраст. Живанши е заслужен и за препознатливот стил на трите модни икони – Одри Хепберн, Грејс Кели и Џеки Кенеди. Таткото на Живашни ...

Повеќе »