Дневни архиви: 14/03/2018

Кучето ѕвезда на Инстаграм е гостин во Скопје Мериот

Најпознатото инстаграм куче и миленик на голем број следбеници на социјалните мрежи, Шампионот Оги е гостин на Скопје Мериот хотел, што го прави хотелот единствениот висок бренд во Македонија кој го ужива епитетот „пријател на животните”. Во Скопје Мериот секоја ...

Повеќе »

Пролетна салата од тиквички

Нискокалоричен рецепт кој е добредојден на секоја пролетна трпеза. Потребни намирници – 2 тиквички (средна големина), 1 краставица, сок од 1 лимон, 100 грама сирење, 3 лажици маслиново масло, малку лук, неколку листови босилек, сол и црн пипер. Подготовка Тиквичките измијте ...

Повеќе »

Резервирајте си ја вечерта за забава: Софт Машин ќе настапат во Станица 26

 Култните Софт машин вчера пристигнаа во Скопје во состав: Џон Етериџ на гитара, Рој Бабингтон бас, Џон Маршал на тапани и Франс Николас на клавијатури и со нетрпение очекувааат да настапат во Станица 26, вечерва со почеток во 21 часот ...

Повеќе »

Нови фустанчиња од New Yorker за потоплите денови

Фустанот е симбол на пролетта, па нормално е да го сретнуваме во пролетните колекции на популарните модни марки, а фустанчињата доминираат и во новата колекција од New Yorker. Иако боите не се баш пролетни, туку нијансите се потемни, свежината ни ја ...

Повеќе »

Романтична колекција од H&M: Пролет во тантела, цветови и сатен

Тантела, цветови, сатенски материјали…што друго може да посакаме за една нежна, многу женствена пролет. А Х&М токму такви модни парчиња ни донесе најавувајќи го убавото време. Како се затоплува времето, со порастот на температурите расте и нашата желба за шопинг. ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и модниот стил – Кому што му „стои“ и што треба да носи

Како да ја усогласите личноста и стилот? Можеби тоа ќе ви го открие вашиот хороскопски знак. Овен Родени сте во вистински огнен знак, сконцентрирани на остварување на своите цели и сакате да бидете во центарот на вниманието. Кога влегувате во ...

Повеќе »

И официјално разделени – Џиџи Хадид и Заин Малик ја раскинаа врската

Љубовта заврши. Топ моделот Џиџи Хадид и нејзиното момче Заин Малик и официјално се разделија. Веста, објавена во „Сан“ и двајцата ја потврдија преку Твитер. „Јас и Џиџи имавме многу важна врска, значајна, полна со љубов и забава“, напиша Малик ...

Повеќе »

Џенифер Лопез ќе лансира козметичка линија за совршен тен

Фановите на пејачката и глумица едвај ја очекуваат новата козметичка линија од Лопез. Џенифер Лопез, позната по раскошните женски облини, убавиот глас и особено по убавото лице, договара лансирање на козметичка линија дизајнирана од неа, која ќе се грижи исклучително ...

Повеќе »

Почина истакнатиот британски физичар Стивен Хокинг

Истакнатиот британски теоретски физичар Стивен Хокинг почина на 76-годишна возраст,во својот дом во Кембриџ, објави неговото семејство. „Длабоко жалиме што нашиот драг татко почина. Беше голем научник и извонреден човек чија работа и дело долго ќе живее“, порачале неговите деца ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (среда): Топ знаци на денот – Овен и Вага

Овните се број еден знак на денот фаворизиран од ѕвездите на сите полиња. Биковите во не толку позитивната среда ќе добијат по некое неочекувано задоволство. Близнаците ќе добиваат енергија од Марс за да ги дотуркаат работите, а Раковите, без енергија, ...

Повеќе »