Дневни архиви: 19/03/2018

Топ 5 совети за рамен стомак

Ако се придржувате до овие 5 правила, за прилично краток период ќе ја почувствувате предноста (и убавината) на целта – рамен стомак. Па, пролетта е совршено време за почеток. Почнете од првиот пролетен ден и пред почетокот на летото ќе ...

Повеќе »

REPLAY има преубава џинс колекција за пролет/лето 2018

Италијанската модна марка REPLAY ја лансираше пролетната колекција, а акцентот е ставен на различни модели на фармерки. Освен фармерки, колекцијата содржи и трендовски модели од трикотажа одлични за дневни модни комбинации. Кога сме кај фармерките, овојпат од нив има дури 7 ...

Повеќе »

Топлес фотосесија на Ким Кадашијан, премногу фотошоп?

Ким Кардашијан ја краси насловната страница на списанието Ел, додека во едиторијалот позира во топлес издание. Кардашијан е повторно актуелна на социјалните мрежи, овојпат со новата фотосеија објавена во списанието Ел. Коментарите од фановите на Кардашијан главно се движат околу ...

Повеќе »

Хит пролетна чанта од Massimo Dutti со ефект на змијска кожа

Барате елегантна, единствена чанта со преубави нијанси? Во пролетната колекција на Масимо Дути ја најдовме кожената чанта која воодушевува. Чантата има ефект на змијска кожа и украсена е со златни детаљи. Инаку изработена е од козја кожа, а внатрешноста и ...

Повеќе »

Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром на 25-ти март

Да трчаме заедно со децата и за децата со Даунов синдром! Минатата година стотици луѓе ја дадоа својата поддршка за децата со Даунов Синдром. Оваа година традицијата продолжува по трет пат со тоа што хуманитарната трка за децата со Даунов ...

Повеќе »

„Плати со поезија“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лофт, Мајдан, Наргиле, Фонтана, Дион, Центар бар, Баду бар, Џус бар, Сквер21 во Скопје и Чао кафе во Велес се подготвени оваа година да ја поттикнат инспирацијата на секој посетител на 21-ви март, Денот на поезијата, преку традиционалната кампања „Плати со ...

Повеќе »

Еве што ќе се случува на Моден викенд Скопје

Седумнаесеттиот Моден викенд Скопје од 30-ти март до 1 април ќе биде домаќин на најновите дизајнерски колекции, во една од најстарите културни установи во Македонија, Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ – Скопје. Сезоната пролет-лето под слоганот „What feeds ...

Повеќе »

Герет Хедлунд, новата љубов на Анџелина Џоли

9-години помладиот од неа, актер, модел и пејач, Герет Хедлунд, е човекот кој наводно го украл срцето на Анџелина Џоли по разделбата на глумицата со Бред Пит. Според сајтот „Радар Онлајн“, поранешната г-ѓа Пит флертува со актерот Гарет Хедлунд. Иронично, Хедлунг ...

Повеќе »

Уникатни велигденски јајца украсени со тантела- Чипкасти велигденски јајца

Тантелата останува во мода и за сезоната пролет/лето 2018, а доколку сакате модерни ( и многу елегантни!) велигденски јајца, тогаш изборот е „чипкани јајца“. Како да ги направите? Не ви треба посебно мајсторство за да ги направите овие елегантни, нежни ...

Повеќе »

Сочни детаљи од животот на принцот Хари и Меган Маркл во филм (ВИДЕО)

Детаљи од приватниот живот на принцот Хари и Меган Маркл се преточени во филм, насловен Harry & Meghan: A Royal Romance кој наскоро ќе се прикажува во киносалите. Всушност, премиерата на филмот ќе биде само неколку дена пред најавената свадба на ...

Повеќе »