Дневни архиви: 20/03/2018

Топ 5 нијанси на лакови за нокти за пролет/лето 2018

Влегуваме во сезона полна со свежи бои, а тоа не се однесува само на гардеробата и модните додатоци, туку и на производите за убавина. Според францускиот Вог, 5 нијанси на лакови за нокти ќе владејат со сезоната пролет/лето. Сите се ...

Повеќе »

Лили Олдриџ во стилот на Елизабет Тејлор- фотосесија за Financial Times

Во фотосесијата за рубриката How to Spend It на Financial Times, позира познатиот ангел од Викторија сикрет, Лили Олдриџ. Идејата е Олдриџ да не врати во времето на славната глумица Елизабет Тејлор, и да ја прославиме нејзината убавина, оригиналност и стил. ...

Повеќе »

Анџелина Џоли – заштитно лице на новиот парфем од Guerlain (ФОТО+ВИДЕО)

Глумицата Анџелина Џоли се врати во рекламната кампања на  Guerlain, сега како заштитно лице на новиот парфем насловен Mon Guerlain Florale. 42-годишната Џоли во фотосесијата за кампањата е со нагласен црвен кармин на усните. Облечена во бел фустан со отркиени раменици ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (вторник): Топ знаци на денот – Рак и Вага

Што ве очекува денес, 20-ти март, 2018 година. Прочитајте што прогнозира астралното небо. Овен – Меркур и Венера се во добра форма и со доаѓањето на пролетта тие стануваат уште посилни и побезбедни, со тоа и вие ќе се чувствувате се ...

Повеќе »