Дневни архиви: 22/03/2018

Пејачката Аделина Тахири ја купи најубавата количка Cybex за своето бебенце

Познатaтa пејачкa, Аделина Тахири, минува убав период во нејзиниот живот – таа е бремена и очекува да стане мајка наскоро, уживајќи во бракот со адвокат Серјожа Марков. Тахири на својот Инстаграм профил објави фотографии каде што гордо ја покажува количката ...

Повеќе »

Huawei го претстави новиот модел P20 lite на македонскиот пазар со FullView дисплеј 2.0

Huawei го претстави новиот HUAWEI P20 lite, комбинирајќи „high-end“ дизајн со исклучителни перформанси и напредни функции. Паметниот телефон доаѓа со најновиот EMUI 8.0 интерфејс, втора генерација FullView 2.0 дисплеј технологија и двојна јадро камера со сопствени алгоритми за природна убавина. ...

Повеќе »

„Позирам за мојот сопруг“ – разголени фотографии на Емили Ратајковски

‘Posing for my husband,’ напиша глумицата и модел Емили Ратајковски на својот Твитер и Инстаграм профил, позирајќи во разголено издание од медениот месец. Ратајковски со сопругот го минуваат медениот месец во луксузниот Amangiri Resort во Јута- хотел со пет ѕвездички каде ...

Повеќе »

Виталиа се продава во луксузните супермаркети во Дубаи

Дубаи или „престолнината на луксузот“, како што популарно го нарекуваат овој град на Истокот, е симболот на успешните бизниси, туристичките прошетки и луксузните шопинг искуства. Во Дубаи доминира сјајот, чистотата и гламурот, а жителите и посетителите за себе го сакаат ...

Повеќе »

Европската недела на дигитализацијата се одбележува и кај нас

 Во поддршка на Европската недела на дигитализацијата, Семос Едукација заедно со CertiAdria со проектот под наслов „#DoYouKnowWhatYouDontKnow“ овозможуваат тестирање за проверка на знаењето во Autodesk за: AutoCAD, 3DS Max, Maya и Revit. Европската недела на дигитализацијата – European All Digital ...

Повеќе »

Експлозија од бои: Benetton колекција пролет/лето 2018

Benetton ни носи многу шарени модни парчиња за потоплите денови. И новата колекција ја следи препознатливата естетика на бреднот. Се е во знакот на веселите бои, шаренило и младешки дух. Пролетната кампања е снимена од Оливиеро Тоскани, а во модните ...

Повеќе »

Еве колку ќе чини свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Од цветни аранжмани до кетеринг и фотографии, еве колку ќе чини свадбата на Хари и Меган. Кетеринг Храната е една од највисоките трошоци, делумно поради тоа што паорт ќе има повеќе од една прослава. Прво,  ќе има формален прием за ...

Повеќе »

Меган Маркл за сега си ја купува сама облеката

Меган Маркл е една од највлијателните жени моментно во модниот свет и постојано е во центарот на вниманието што и да облече. А многумина се прашуваат – дали Меган Маркл ја купува, односно дали ја плаќа облеката која ја носи? ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (четврток): Топ знак на денот – Близнаци

Што ни подготвија ѕвездите за денешниот ден, 22-ри март, 2018. Прочитајте го хороскопот. Овен – Денешниот ден, четврток, за родените во знакот на Овен ќе биде ден на благосостојба, ќе се чувствувате удобно и опуштено. Според предвидувањата од 22 март, во ...

Повеќе »

По премиерата, „Бикини Мун“ на редовниот репертоар на кино Милениум

Денеска дел од филмската екипа на Бикини Мун имаше средба со новинарите. Конференцијата за печат беше по повод престојната премиера на филмот „Бикини Мун“ во режија на Милчо Манчевски. Премиерата е закажана за 22 март. Пред проекцијата на филмот ќе ...

Повеќе »