Месечни архиви: април 2018

Скопје сити мол и МНТ ги вратија посетителите низ времето на театарот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Низ изложбата на театарски експонати, Скопје сити мол во соработка со МНТ нè врати низ времето и ни ја покажа моќта на театарот. Враќајќи нè  дури 73 години наназад, во време кога била изведена првата театарска претстава во Македонскиот народен ...

Повеќе »

Лен и рафија – главни протагонисти на летото 2018 со MANGO

Летната колекција на модната марка MANGO нуди природни материјали и неутрални тонови. Летото доаѓа и со него желбата за лесни, пријатни материјали за носење и поедноставни креации. Шпанската модна марка Манго ни дава совршен одговор на оваа наша желба – во ...

Повеќе »

30 дечиња успешно ја завршија тениска школа организирана од Еуролинк осигурување

Во петокот, на 27 април, на терените на Тенискиот центар МТП се оддржа завршниот час од бесплатната тениската школа за деца на возраст од 6 до 12 години, организирана од Еуролинк осигурување. Тениската школа започна на 30 март, и во ...

Повеќе »

Таткото на смут џезот, Боб Џејмс со два концертни настапи во Скопје

Неговата вонвременска музика, неговите над 50 издадени албуми продадени во милионски тиражи и фактот дека многу негови познати нумери имаат извршено длабоко влијание врз хип хоп музиката, особено онаа од 80те и 90те години, така што многу семплови од негови ...

Повеќе »

Викторија Лоба ги претстави новите нијанси на кармини  „The ONE” од Орифлеим

Нов каталог од Орифлеим и многу новитети! Најголемата шведска компанија за природна козметика Орифлеим го издаде својот најнов , мајски каталог, на чија насловна страна за прв пат се најде ѕвезда од Македонија –единствената  Викторија Лоба! Викторија со својот препознатлив ...

Повеќе »

Во пресрет на летото: Пролетта како најадекватен период за започнување со физичка активност

Било кој период од годината е совршен за започнување со физичка активност меѓутоа пролетта е вистинско време за будење од зимскиот сон и самосвест, за тоа во каква состојба се наоѓа нашето тело. Вежбањето е одличен начин, да се чуствуваме ...

Повеќе »

Џенифер Лопез и Алекс Родригез го „украдоа“ шоуто на 2018 Billboard Latin Music Awards

Џенифер Лопез и Алекс Родригез се појавија заедно на црвениот тепих на 2018 Billboard Latin Music Awards, настан кој се одржа во Лас Вегас. 48-годишната пејачка блесна облечена во диско-инспириран мини фустан со светки во комбинација со металик-сребрени сандали на вртоглаво ...

Повеќе »

Zara не иснпирира како да се дотераме за потоплите денови

Zara со новите модни парчиња ни нуди стил и комфорт за доцната пролет. Новиот тренд-водич на Зара е насловен Atlantic Beach и ни претставува модни комбинации соодветни за деновите кои ќе ги минеме на плажа или покрај базените. За рекламната кампања ...

Повеќе »

8 летни модни изгледи од H&M

Подгответе се за летото со новата колекција од Х&М. Новиот моден водич на Х&М е насловен „Summer Serenity“ и ги претставува летните модни изгледи сугерирани од оваа модна марка. За каталогот позира моделот Алана Арингтон во „жешки“ летни модни парчиња. ...

Повеќе »

Неделен хороскоп: Топ знаци на неделата – Шкорпија и Лав

Што ни подготвија ѕвездите за периодот 30-ти април до 6-ти јули, прочитајте во неделниот хороскоп. Овен – Ве очекува една недела полна со случувања! Меркур кој е во вашиот знак ќе ви донесе новости и во најнеочекувани ситуации. Ако веќе ...

Повеќе »